czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Powstanie miasteczko komunikacyjne

Skawińską młodzież z okazji dnia dziecka czeka dość nietypowa niespodzianka. W parku miejskim powstanie miasteczko komunikacyjne, czyli symulacja ruchu drogowego. Będzie rondo, skrzyżowania, a nawet parking z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

Pozwoli to dzieciom opanować jazdę na zakrętach, nauczą się wystawiania ręki, włączania się do ruchu – tłumaczy Roman Gdula, oficer pieszo-rowerowy. Dodaje też, że na co dzień po parku jeżdżą rolkarze i rowerzyści, którzy dla dzieci mogą stworzyć niebezpieczeństwo. Przypomina też kierowcom gokartów, że w parku miejskim obowiązuje reguła prawej dłoni i wzmożona ostrożność. – Miasteczko komunikacyjne pozwoli im na bezpieczną zabawę w parku i unikanie niebezpieczeństw.

Miasteczko komunikacyjne na pewno powstanie, pytanie tylko, jak dokładnie będzie wyglądało. Dlatego Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zorganizował konkurs na facebookowym fanpage. Są tam przedstawione trzy projekty, wygra ten, który zdobędzie najwięcej polubień. Głosowanie trwa do 22 maja.

Miasteczko komunikacyjne dla dzieci pojawi się już w czerwcu „pod czujnym okiem” Kazimierza Wielkiego, w parku miejskim. Magdalena Turkawska z Urzędu Miasta i Gminy zapewnia, że w trakcie tworzenia, zieleń nie zostanie w żaden sposób uszkodzona. – Wykorzystamy istniejącą infrastrukturę, w żaden sposób nie wkraczamy w teren zielony. Zostanie namalowany plac i w niego zostaną wkomponowane różnego rodzaju gry, które dadzą dzieciakom możliwość spędzenia przyjemnego czasu.

Marcin Kozielski