czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

W Skawinie grasuje pedofil? Uważajmy!

Strach padł na skawińskich rodziców. Rozpowszechniły się informacje o grasującym w naszym mieście pedofilu. Wciąż jednak niewiele wiadomo. Nie ma nawet pewności, czy mamy do czynienia z jednym sprawcą czy dwoma.

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie potwierdza dwa zgłoszenia ze Skawiny dotyczące dziwnych zachowań seksualnych w stosunku do nieletnich. Pierwsze zgłoszenie odebrano 17 kwietnia o godzinie 19.00. Dotyczyło zachowania mężczyzny, który w rejonach Szkoły Podstawowej nr 2 miał onanizować się patrząc na dzieci. Na miejsce wysłano patrol. Jednak od zdarzenia do zgłoszenia minęło sporo czasu i wspomnianej osoby nie udało się odnaleźć. W tej sprawie trwają czynności mające ustalić dane osoby i przebieg zdarzenia.

Kolejne zgłoszenie pojawiło się 18 kwietnia o 11.45. Dotyczyło namawiania dwóch 16-latek do obnażania się. Policja zastała na miejscu osobę podejrzaną. Policjanci wylegitymowali ją i pouczyli. Osoby tej nie zatrzymano. Także i w tej sprawie trwają czynności wyjaśniające, czy zaistniało przestępstwo.

Nie wiadomo, czy oba zdarzenia dotyczą tego samego człowieka. Krążące po sieci zdjęcie przestępcy z rejestru sądowego skazanego za pedofilię nie odnajduje potwierdzenia w toku dotychczasowych ustaleń.

Ewentualne podejrzane zachowania, należy natychmiast zgłosić policji.

Agnieszka Poniewska