czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

W Skawinie powstaje klinika lalek

Koło Robótek Ręcznych „Razemkowo” oraz Towarzystwo Przyjaciół Skawiny zachęcają wszystkich mieszkańców Skawiny do włączenia się w akcję „Klinika lalek” i zbiórki lalek, które zostaną odnowione i przekazane małym mieszkańcom  domów dziecka i dziecięcych hospicjów. Zapraszamy!

Każde dziecko, zwłaszcza pozbawione domu rodzinnego lub obarczone ciężką chorobą, chciałoby mieć własną lalkę, taką, którą można przytulać, opiekować się i zasypiać z nią. Wspólnymi siłami możemy spełnić to marzenie! – Nie wyrzucajcie lalek, którymi Wasze dziecko już się nie bawi. Przynieście je do nas. Potrafimy je naprawić i odnowić, dzięki czemu odzyskają urodę i mogą znowu przynosić radość dzieciakom – mówi Agata Lasek, założycielka Koła Robótek Ręcznych „Razemkowo” –  W przyszłym roku zorganizujemy wystawę przywróconych do życia lalek, a następnie przekażemy je małym beneficjentom.

Do powyższego przedsięwzięcia z wielkim entuzjazmem przyłączyły się dwie skawińskie instytucje: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie i Miejska Biblioteka Publiczna. I to właśnie w ich siedzibach, w godzinach otwarcia odbywa się akcja zbiórki lalek.

Do współpracy zapraszamy szkoły, przedszkola i organizacje pozarządowe z gminy Skawina.

Zainteresowanych prosimy o kontakt tps.skawina@interia.pl

Razem możemy więcej!

Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Skawiny