sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Powstanie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

Powiat Krakowski zbuduje i będzie prowadził w Skawinie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. Będzie ono służyło niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z terenu gminy Skawina oraz całego powiatu krakowskiego.

8 lutego starosta krakowski Wojciech Pałka, działający w imieniu Skarbu Państwa i za zgodą wojewody małopolskiego, przekazał na rzecz powiatu krakowskiego aktem darowizny tereny w Skawinie. Z ramienia powiatu umowę darowizny podpisywali: wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk oraz członek zarządu Tadeusz Nabagło. Przeznaczeniem działek o łącznej powierzchni 1,2218 ha będzie realizacja zadań powiatu w zakresie edukacji publicznej, tj. budowa i prowadzenie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym.

Centrum powstanie w 2029 roku. Zlokalizowane zostanie przy ul. Nad Potokiem na osiedlu Radziszowskim. Do placówki będzie mogło uczęszczać około 250 dzieci i młodzieży. Pojawi się tutaj przedszkole, szkoła podstawowa i szkoła branżowa. W ramach inwestycji powstanie również internat, basen rehabilitacyjny oraz stołówka.

Źródło: UMiG, Powiat Krakowski