sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

W Skawinie ruszyły teleporady

W celu minimalizacji ryzyka infekcji koronawirusem COVID-19 zgodnie z zaleceniami NFZ z dniem 16.03.2020 Przychodnia Zdrowia Skawina zawiesza do odwołania udzielanie planowych świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS), wykonywanie planowych badań USG oraz badań profilaktycznych i wykonywanie szczepień.

Pacjenci w przypadkach nagłych powinni skontaktować się telefonicznie z odpowiednią poradnią w celu umówienia wizyty. Ze względu na ochronę innych pacjentów i personelu kontakt telefoniczny jest preferowaną formą kontaktu z Przychodnią w najbliższym czasie.

– W niektórych miastach przychodnie są zamknięte. U nas budynek jest otwarty, ale wchodzą tylko po dwie osoby. Głównie w sprawach dotyczących recept. Przyjęcia mają miejsce wyłącznie w uzasadnionych przypadkach – tłumaczy dyrektor Bogusław Witkowski.

Pacjenci mający w najbliższych dniach terminy planowych wizyt w poradniach specjalistycznych w celu uzyskania szczegółowych informacji o odwołanych wizytach mogą kontaktować się telefonicznie z właściwą poradnią. Kontakt telefoniczny jest zalecaną formą kontaktu z Przychodnią w najbliższym czasie. Po zakończeniu okresu zawieszenia świadczeń zostaną podane do wiadomości przez ogłoszenia na terenie Przychodni i na stronie www informacje dotyczące terminów udzielania świadczeń, które nie odbyły się w tym okresie.

Do poradni nie jest łatwo się dodzwonić ze względu na mnóstwo odbieranych połączeń. Lwia część dotyczy recept. Kiedy jednak uda się ustalić termin porady, odbywa się ona głównie telefonicznie. Tak, jak w całej Polsce, przychodnia w Skawinie uruchomiła teleporady. Wszelkie dodatkowe informacje pod numerami przychodni.

Komunikat przychodni:

„W celu minimalizacji ryzyka infekcji COVID-19 poprzez ograniczenie liczby wizyt pacjentów w Przychodni, NFZ zaleca w przypadkach gdy jest to możliwe korzystanie ze świadczeń POZ w formie teleporad.
Teleporady POZ udzielane są w godzinach pracy Przychodni pod numerami telefonów :
* lekarze Poradni Ogólnej Skawina tel. (12) 2761222
* lekarze Poradni Pediatrycznej Skawina tel. (12) 2763130
* lekarz Punkt Lekarski Krzęcin tel. (12) 2706181
W ramach teleporady możliwe jest również wystawienie e-recepty oraz zlecenia na wyroby medyczne w formie elektronicznej przekazując pacjentowi numer, którym pacjent posłuży się podczas jego realizacji.

Teleporady są typowo przeznaczone dla pacjentów leczących się od dłuższego czasu i znanych lekarzowi lub w sytuacji drobnego problemu zdrowotnego pacjenta. Teleporady udzielane są podczas godzin pracy lekarza w gabinecie POZ. W przypadku gdy po wywiadzie lekarskim będzie konieczna wizyta w Przychodni pacjent zostanie poproszony o telefoniczne ustalenie terminu.”