poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Wystartował program „Rodzina 500+”

Józef Pilch, wojewoda małopolski na skawińskim rynku ogłosił start ogólnopolskiego programu „Rodzina 500+”. Polityk przyjechał do Skawiny razem z zastępcami, Józefem Gawronem oraz Piotrem Ćwikiem. Nie zabrakło także Jacka Kowalczyka, dyrektora Wydziału Polityki Społecznej UW, Pawła Kolasy, burmistrza Skawiny, Norberta Rzepiski, wiceburmistrza naszego miasta oraz sekretarz Ewy Szczepanik, która nadzoruje realizację programu na terenie gminy.

– Zapraszam wszystkich, których program obejmuje, do składania wniosków. Powiedzcie rodzicom. Ideą sztandarowego programu rządu pani premier Beaty Szydło jest wsparcie polskich rodzin. Do chwili obecnej wpłynęło w Skawinie już kilkadziesiąt wniosków [informacja z godziny 10.00 – przyp. red.]. Każda polska rodzina zasługuje na wsparcie i takie wsparcie otrzyma – cytuje wojewodę Urząd Miasta i Gminy.

Wniosek o przyznanie świadczenia 500 zł na dziecko można złożyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skawinie (ul. Żwirki i Wigury 13), na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie (Rynek 14) oraz elektronicznie (opcja dostępna dla posiadacza profilu zaufanego).

Program Rodzina „500 plus” to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Warto wypełnić i złożyć wniosek, ponieważ świadczenie zapewni nawet 6000 zł netto rocznie dla jednego dziecka. W przypadku gdy dochody miesięczne są niższe od 800 zł na osobę, można otrzymać świadczenie także na pierwsze dziecko. Rządowy program, przez przyznanie świadczeń wychowawczych, ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka.

fot. UMiG