niedziela, 17 października 2021 Imieniny: Malgorzata, Wiktor

Walka o awans trwa!

IV-ligowcy łapią formę w końcówce rozgrywek – czy będzie awans do III ligi? Zgoła odmienne nastroje w A-klasie i B-klasie – ten weekend dał się mocno we znaki naszym drużynom. W C-klasie za to rezerwy Radziszowianki oraz Piast Skawina są już niemal pewne awansu! Co jeszcze wydarzyło się w tej kolejce?

 

IV liga (Małopolska – zachód)

Iskra Klecza Dolna – Skawinka Skawina 0:1 (Adisa)

Orzeł Piaski Wielkie (Kraków) – Wiślanie Jaśkowice (mecz zaległy, ponownie przeniesiony – nowy termin 01.06, g. 18:00)

Wiślanie Jaśkowice – Górnik Libiąż 2:0 (Radwański, Szwajdych)

Nareszcie pomyślny weekend dla obu naszych drużyn! Pewne zwycięstwa, bez straconych bramek – takie wyniki chciałoby się częściej widywać. Swój mecz wygrała drużyna Orła Piaski Wielkie i nadal ma dwa punkty przewagi nad czwartymi w tabeli Wiślanami. Zwycięstwo ekipy reprezentującej Jaśkowice pozwalałoby na przeskoczenie rywali w tabeli, a nawet zbliżenie się na punkt do Jutrzenki. Mecz pomiędzy obiema ekipami ponownie został przełożony, toteż najbliższy mecz Wiślanie rozegrają w Proszowicach, po nich derby, a trzy dni później zaległy mecz. Niezawodny w tym sezonie Monsuru Adisa poprowadził Skawinkę do zwycięstwa w trudnym meczu wyjazdowym w Kleczy Dolnej, dzięki czemu Skawinianie utrzymali szóstą pozycję i tracą obecnie do Wiślan zaledwie cztery punkty (przy rozegranym jednym meczu więcej). W następnej kolejce Skawinka u siebie podejmie Garbarza Zembrzyce. UWAGA! Oba zespoły swoje najbliższe mecze rozegrają już w środę, natomiast w sobotę o 17:00 Wielkie Derby IV ligi – Wiślanie podejmą u siebie Skawinkę! Będzie się działo, zapraszamy kibiców obu drużyn na mecz! Kwestia awansu do III ligi jest nadal sprawą otwartą.

 

A klasa (Kraków III)

Nadwiślan Rusocice – Radziszowianka Radziszów 3:1

PKS Cedronka Wola Radziszowska – Iskra Czułów 3:1

Wiślanie II Jaśkowice – Strażak Rączna 0:4

Wisła Jeziorzany – RKS Iskra Krzęcin 6:0

Tramwaj Kraków – Pozowianka Pozowice 2:2

Gajowianka Gaj – Rzozovia Rzozów 6:2

Pierwszy od dawna weekend bez derbów w A-klasie. Bilans meczów naszych drużyn niestety nie wypadł korzystnie – zaledwie jedno zwycięstwo i jeden remis, do tego aż cztery porażki. W bramkach również nieciekawie – 8 zdobytych, aż 22 stracone. Najbardziej dotkliwa i niespodziewana porażka miała miejsce w Rusocicach, gdzie głodni gry zawodnicy Nadwiślanu (ostatnie mecze mieli przekładane) dosyć łatwo pokonali aspirującą do awansu Radziszowiankę. Co prawda Radziszowianie utrzymali czwartą lokatę, ale tracą już trzy punkty do drużyn z drugiego i trzeciego miejsca. Sprawa awansu nieco się skomplikowała, ale nadal jest to możliwy scenariusz. Po ostatniej porażce tym razem Cedronka Wola Radziszowska uporała się z Iskrą z Czułowa i zajmuje nadal szóste miejsce. Co ciekawe, niezależnie od dalszych wyników niemal pewne jest, iż na szóstej pozycji Cedronka zakończy cały sezon (o ile Nadwiślan nie zacznie wygrywać seryjnie swoich zaległych meczy). Drugą porażkę z rzędu w stosunku 0-4 odnotowały rezerwy Wiślan. Nie wpłynęło to jednak na układ tabeli – nadal są one na ósmym miejscu. Lider rozgrywek zdeklasował u siebie Iskrę – krzęcinianie nadal zajmują jedenastą lokatę. Do miłej niespodzianki doszło w Krakowie, gdzie Tramwaj u siebie zdobył tylko punkt w rywalizacji z Pozowianką. Pozowiczanom gratulujemy woli walki – brakuje im już tylko dwóch punktów do zepchnięcia na przedostatnie miejsce Iskry Czułów. Outsider rozgrywek Rzozovia mimo straconych sześciu bramek dwukrotnie zaskoczył Gajowiankę, co nie zmienia faktu, iż Rzozowianie zamykają tabelę. Do końca rozgrywek pięć kolejek – niektóre drużyny oprócz najbliższego weekendu zagrają również w środę.

 

B klasa (Kraków III)

Piast II Wołowice – Borkowianka Borek Szlachecki 5:3

Trzebol Wielkie Drogi – Sokół Rybna 0:4

Borkowianka kontynuuje wysoką formę strzelecką – niestety, po raz trzeci z rzędu mimo strzelenia co najmniej trzech bramek nie zdobywa nawet punktu… Kolejną wysoką porażkę odnotował Trzebol. Mimo przegranych obie drużyny nadal okupują pozycje sprzed tygodnia – Borkowianka jest szósta, Trzebol dziesiąty.

 

C klasa (Kraków II)

Radziszowianka II Radziszów – Wisła II Rząska 3:4 (Kotula 2, Apostolik)

Wisła II Jeziorzany – MTS Piast Skawina 3:5 (J. Szymuś 2, M. Szymuś, Burdek 2)

Gwiazda Ściejowice – Rzozovia II Rzozów 3:0

Interesujące widowiska miały miejsce w ten weekend. Rezerwy Radziszowianki po ładnym meczu musiały niestety uznać wyższość rezerw Wisły Rząski i ostatecznie przegrały jednym trafieniem. Więcej szczęścia miał Piast Skawina, który przegrywał w Jeziorzanach 3:1, ale był w stanie podnieść się i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:3 dla gości. Radziszowianka II jest druga, Piast jest trzeci ze stratą trzech punktów do radziszowian. Do końca rozgrywek zostały już tylko cztery kolejki (a więc maksymalnie 12 punktów do zdobycia), także Tęcza II Piekary (11 pkt straty do Piasta Skawina, 14 pkt do Radziszowianki II, ale przy rozegranym jednym meczu mniej) ma już tylko matematyczne szanse, by wyprzedzić obie nasze drużyny. Co więcej, w kuluarach coraz głośniej mówi się, że nawet cztery drużyny uzyskają awans, W ten oto sposób niemal pewne jest, iż rezerwy Radziszowianki oraz zespół Piasta Skawina w następnym sezonie ujrzymy o szczebel wyżej w rozgrywkach. Gratulujemy więc już teraz rezerwom Radziszowianki Radziszów oraz Piastowi Skawina zasłużonego awansu do B-klasy!!!

Aktualizacja: Rezerwy Piekar niespodziewanie przegrały swój mecz, zatem już na 100%, oficjalnie ujrzymy Radziszowiankę II w B-klasie. Piastowi brakuje „oczka”.

Mateusz Gdula