sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Widłak spotkał się z przedszkolakami

7 maja na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej zawitał w Skawinie Wojciech Widłak, autor książeczek dla dzieci. Pisarz spotkał się z przedszkolakami czterech skawińskich przedszkoli w Pałacyku „Sokół”.

Autor książek o Panu Kuleczce i o Wesołym Ryjku rozmawiał z dziećmi na temat tego, co jest potrzebne do napisania książki, skąd się biorą pomysły na pisanie, jak działa wyobraźnia. Przeczytał także fragmenty swoich książek. Po zakończeniu spotkania chętnie też udzielał autografów.

Wojciech Widłak – pisarz, redaktor. Wieloletni członek redakcji miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Współautor serii podręczników do szkoły podstawowej (Był sobie człowiek), autor tekstów i współredaktor wielu publikacji do klas 0-3. Ma w dorobku około dwudziestu książek, m. in. serie o Panu Kuleczce (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). W 2012 roku za przejmującą opowieść o chorobie dziecka Dwa serca anioła (z ilustracjami Pawła Pawlaka) otrzymał nagrodę Dużego Donga (przyznawaną przez polską sekcję IBBY). Laureat m.in. Nagrody Literackiej „Srebrny Kałamarz” im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) i nagrody Guliwer w krainie Liliputów (2013).

Źródło: BP