sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Więcej połączeń autobusowych

Od 4 września jest więcej połączeń. Wszystko za sprawą dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. 

3 nowe linie to:

S1 – linia na trasie Pozowice – Facimiech – Ochodza – Kopanka – Skawina SCK –  wzmocnienie, dla obecnie kursującej linii P Pozowice – Skawina, której częstotliwość jest niewystarczająca. Linia w szczególności pozwoli na sprawny dojazd do kolei w godzinach szczytu. Linia będzie wykonywała 8 kursów w dni powszednie po 6 w soboty i dni świąteczne. 

S2 – linia na trasie Skawina Podgórki – ul. Tyniecka, ul. Piastowska, ul. Energetyków, ul. Piłsudskiego, ul. Mickiewicza, ul. Popiełuszki, ul. Korabnicką  do przystanku Skawina Korabniki. Linia będzie wykonywała 23 kursy w dni powszednie, 18 w soboty, 18 w dni świąteczne. 

S3 – linia na trasie Skawina Korabniki, ulicą Wyspiańskiego, ul. Kopernika, ul. 29 Listopada, ul. Popiełuszki do przystanku Skawina Jana Pawła II (pętla Skawina) i dalej ul. Konstytucji 3 Maja, Rynek do przystanku Skawina SCK. Linia będzie wykonywała 26 kursów w dni powszednie, 18 w soboty, 18 w dni świąteczne, co w dni świąteczne da częstotliwość 30 min w godzinach szczytu i 60 poza szczytem.

Linie S2 i S3 zastąpią zawieszoną od dnia 4 września linie aglomeracyjną nr 233. Cena przejazdu na liniach miejskich S2 i S3 to tylko 1 zł. Zachowane zostaną uprawnienia do bezpłatnych przejazdów jak na innych liniach autobusowych. Na linii S1, która wyjeżdża poza miasto, na teren gminy, ceny pozostają bez zmian, tak jak było na linii P czyli bilet jednorazowy 4 zł, bilet ulgowy 2 zł. Wszystkie ulgi i uprawnienia również tu pozostają bez zmian. „Zmiany, które wprowadzamy zapoczątkowali sami mieszkańcy! To dzięki Waszym głosom wypowiedzianym podczas spotkań w ramach Planów Rozwoju Miejscowości i Osiedli (PROM/PROŚ) oraz wypełnionym ankietom wiemy, jakie są potrzeby. Raz jeszcze dziękujemy za aktywny udział. Na wniosek mieszkańców ulegnie też zmianie rozkład jazdy linii Pozowice – Skawina od niedzieli 4 września.” – czytamy na stronie UMiG.

Nowe ROZKŁADY JAZDY a także zmieniony rozkład jazdy linii P będą dostępne w zakładce „komunikacja” TUTAJ

Źródło i fot.: UMiG