sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Wiesław Drabik w Woli Radziszowskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zaprosiła do odwiedzenia naszej gminy Wiesława Drabika, który spotka się z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Już 5 maja przyjedzie do nas Wiesław Drabik, autor i ilustrator książek dla dzieci. Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 9.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Wiesław Drabik (ur. w 1956 r. w Krakowie) jest autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek). Wiele książeczek Wiesława Drabika ukazało się w seriach: Bardzo Śmieszna Historia, Odjazdowy Zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze Śmiechu Beczki, Czytam z Tatą, Leoś Zawodowiec.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna