sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Wigilijne Spotkanie Mieszkańców

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Wigilijne Spotkanie Mieszkańców, które odbędzie się na skawińskim Rynku w niedzielę 17 grudnia.

Od godziny 15.00 do 15.50 wspólnie wykonywać będziemy dekoracyjne lampiony. Zostaną one zapalone podczas części oficjalnej Wigilii, po przejęciu przez Pana Burmistrza z rąk harcerzy z naszej gminy Światełka Betlejemskiego. Aby tradycji stało się zadość, Harcerze pod przewodnictwem pana Kazimierza Dymanusa, Komendanta Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak”, po raz 24 sprowadzą do Skawiny Betlejemskie Światełko Pokoju – symbol świątecznej więzi.

Część oficjalna Wigilii tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 16.00 wspólną modlitwą, złożeniem życzeń i łamaniem się opłatkiem przy wtórze anielskich głosów śpiewających radosną nowinę „Bóg się rodzi”. W programie artystycznym wystąpią członkowie sekcji wokalnej działającej w Centrum Kultury i Sportu oraz gościnnie kapela góralska z koncertem pt. „Panu Jezuskowi na chwałę”. Spotkaniu towarzyszyć będzie szopka z żywymi postaciami, a także degustacja potraw wigilijnych serwowanych przez lokalnych specjalistów sztuki kulinarnej.

Liczymy, że zechcą Państwo współtworzyć z nami to wyjątkowe wydarzenie.

Monika Fliszewska, źródło: CKiS