czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

Wigilijne Spotkanie Mieszkańców

Zapraszamy na tradycyjne Wigilijne Spotkanie Mieszkańców, które odbędzie się na skawińskim Rynku w niedzielę, 18 grudnia. W tym roku to wyjątkowe Spotkanie rozpoczniemy już o godz. 14.00. Blisko cztery godziny spędzimy na wspólnym kolędowaniu, składaniu życzeń i gotowaniu wigilijnych potraw.

Na to wyjątkowe wydarzenie, jak zawsze zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Od godziny 14.00 będziemy prowadzić warsztaty plastyczne „Świąteczna Skarpeta”, podczas których stworzymy kartki świąteczne. Udekorujemy je mnóstwem ozdób i kokardek, napiszemy życzenia dla swych bliskich, mieszkańców, bliskich, którzy nie mogą być z nami obecni, a chcemy im przesłać moc dobrej, pozytywnej energii. I takie gotowe świąteczne skarpety zawiesimy na naszej świecącej fontannie.

W programie artystycznym towarzyszącym naszemu Spotkaniu w godzinach 14.00 – 16.00, usłyszymy kolędy i pastorałki w wykonaniu Stowarzyszenia Klubu Seniora „Seniorek”, Zespołu Kameralnego „Cantica” pod dyrekcją Bogusława Ciapy; Orkiestry Dętej „Sygnał” pod dyrekcją Przemysława Drabczyka; a także Klaudii Klimończyk, Cecylii Wyroby i Klaudii Dąbrowskiej, absolwentki i uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Usłyszymy także piosenki zimowe i mikołajowe dla dzieci w wykonaniu krakowskich artystów, którzy wystąpią także w pięknym koncercie świątecznym tuż przed zakończeniem naszego Wigilijnego Spotkania.

Od godziny 16.00 rozpoczniemy oficjalną część Wigilii, tradycyjnie przekazaniem światełka betlejemskiego, które specjalnie dla Skawinian przyniosą pod przewodnictwem Komendanta Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” Pana Kazimierza Dymanusa, harcerze z naszej gminy. Nieodłączną częścią spotkania jest wspólna modlitwa, życzenia i łamanie się opłatkiem.

Niewątpliwie dużym zaskoczeniem będzie nowa formuła związana z przygotowaniem poczęstunku na naszym symbolicznym stole wigilijnym. W tym roku przez cały czas trwania naszego spotkania, będziemy świadkami wspólnego gotowania na wielkiej patelni usytuowanej płycie rynku. Ma to stworzyć atmosferę świątecznych przygotowań, zasiadania przy wspólnym stole, klimat stworzy niewątpliwie obraz tworzonych na żywo potraw, okraszonych fachowym komentarzem szefa kuchni, wzmocnionym aromatem gotowanych na bieżąco potraw. Wspólne gotowanie dwóch potraw wigilijnych – zupy rybnej oraz bakaliowych klusek, poprowadzi szef kuchni, Finalista Masterchef’a, Mariusz Szweda, laureata III miejsca kulinarnego telewizyjnego programu.

Wigilijnemu Spotkaniu jak zawsze towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny.

Liczymy, że zechcą Państwo swoja obecnością stworzyć z nami to wyjątkowe wydarzenie.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS