niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Wiosenny koncert Kapeli „Sokół Haller”

10 kwietnia w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbył się koncert ”Wiosna w dworze na ludową nutę”. Wystąpiła Kapela Sokół Haller pod dyrekcją Andrzeja Tatko. Organizatorem muzycznego popołudnia było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Kapela Sokół Haller występując w strojach krakowskich zawsze utożsamia się ze środowiskiem, z którego wzięła swój początek i w którym działa. Prezentując folklor ludowy chętnie uczestniczy w dożynkach, świętach kościelnych oraz w spotkaniach okolicznościowych w kraju i za granicą. Program zaprezentowany w Dworze Dzieduszycki w pełni to potwierdził.

W trakcie koncertu prowadzący Andrzej Bober nawiązał do dzisiejszej rocznicy katastrofy w Smoleńsku, a Kapela zagrała utwór „Jak długo na Wawelu”. Zgromadzona publiczność wysłuchała go na stojąco.

W drugiej odsłonie kapela zaskoczyła publiczność wychodząc w żółtych kaszkietach na wspomnienie lat, w których grali pod nazwą Skawińskie Sokoły. Muzyka na ludową nutę porwała publiczność, która chętnie włączyła się w zabawę.

We wspólnym biesiadowaniu z Kapelą uczestniczyło wielu gości, w tym radna Rady Miejskiej, a jednocześnie sołtys Radziszowa –  Zdzisława Bała, radny Rady Miejskiej – Józef Niechaj, prezes Stowarzyszenia Nasz Radziszów – Małgorzata Niechaj.

Swoją obecność wspólnym śpiewem zaznaczyli także seniorzy działający przy skawińskim TPS-ie.

Po koncercie goście chętnie podziwiali pokonkursową wystawę wielkanocnych pisanek zorganizowaną przy udziale Stowarzyszenia Nasz Radziszów oraz dekoracji wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach projektu Dni Regionalne realizowanego w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie.

Dziękujemy za mile spędzone popołudnie.

Źródło: Agnieszka Job, CKiS