środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

Wisła chce ośrodka w Skawinie

Jak informuje TVP Sport, Towarzystwo Sportowe Wisła zwróciło się do Skawiny z propozycją budowy ośrodka treningowego. Prezes Rafał Wisłocki prezentował swój pomysł podczas sesji Rady Miasta.

Gmina ma przekazać obszar potrzebny do powstania inwestycji na 30 lat. Teren ma powierzchnię 10 hektarów i znajduje się na granicy Skawiny z Kopanką.  Uchwałę wyrażającą akceptację dla pomysłu przyjęto jednogłośnie.

– Około 25 procent terenu już teraz ma przeznaczenie pod usługi sportowe. Pozostałe działki są przeznaczone pod usługi publiczne i to będzie musiało zostać zmienione. Z punktu widzenia burmistrza powstanie takiego ośrodka to szansa na rozwój sportu na terenie naszej gminy. Daje to też duże możliwości promocyjne gminy, a otwarcie szkoły sportowej finansowanej z Ministerstwa Sportu byłaby ukłonem dla naszej młodzieży – cytuje burmistrza Norberta Rzepiskę TVP Sport.

 Oczywiście, zespół ekstraklasowy również może znaleźć tu miejsce dla siebie, ale podstawowa idea jest taka, by ten ośrodek był skierowany do młodzieży i osób niepełnosprawnych. Niedawno stworzyliśmy zespół osób niewidomych, a planujemy również stworzenie zespołu dla osób po amputacjach – mówił natomiast prezes TS Wisła.

Według wstępnych założeń, z obiektu mają korzystać też kluby z gminy Skawina.