środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

Wiślanie w gazie!

Na kolejkę przed końcem Wiślanie Jaśkowice są naprawdę blisko awansu do III ligi! W A-klasie awansów w tym roku raczej nie będzie, szykują się za to dwa spadki, przez co w następnym sezonie najliczniej będzie reprezentowana B-klasa. Zapraszamy do krótkiego zestawienia wyników od IV ligi do C-klasy!

 

IV liga (Małopolska – zachód) 

Orzeł Piaski Wielkie – Wiślanie Jaśkowice 1:3 (Szwajdych, J. Krasuski, P. Morawski) [zaległy]

Spójnia Osiek – Wiślanie Jaśkowice 0:2

Skawinka Skawina – Michałowianka Michałowice 3:2

Skawinka dzięki zwycięstwu nad bezpośrednim rywalem w tabeli zamieniła się z nim miejscami i jest siódma. Wiślanie zaś stanęli na wysokości zadania! Są oni co prawda na trzecim miejscu (mają tyle samo punktów co Trzebinia, ale przegrali z nią oba spotkania), ale 1 czerwca rozegrali zaległy mecz na wyjeździe z bezpośrednim rywalem do awansu i co ważne pewnie w nim zwyciężyli. Trzy dni później również na wyjeździe pokonali przedostatnią drużynę ligi i tym samym na kolejkę przed końcem mają szansę na wygranie całej ligi! Nie będzie o to łatwo – Wiślanie zmierzą się u siebie z Wiślanką Grabie. Bezpośredni rywal do awansu Trzebinia zagra u siebie trudne spotkanie z Orłem (w przypadku zwycięstwa tych drugich obie drużyny zrównają się punktami!). Nieco łatwiejsze zadanie czeka na lidera tabeli Jutrzenkę Giebułtów, którzy na wyjeździe zagrają w Zembrzycach z czternastym w tabeli Garbarzem. Ostatnia kolejka zapowiada się zatem pasjonująco! Mocno trzymamy kciuki za awans!

 

A klasa (Kraków III)

Radziszowianka Radziszów – LKS Libertów 3:0 (Lenda 2, Paciorek)

RKS Iskra Krzęcin – Gajowianka Gaj 1:2

Pozowianka Pozowice – Wiślanie II Jaśkowice 0:3

Lot Balice – PKS Cedronka Wola Radziszowska 3:1 [zaległy]

Rzozovia Rzozów – PKS Cedronka Wola Radziszowska 1:5 (Trojanowski, A. Kania, Górszczak, Cholewa, Ochojna)

Radziszowianka mimo zwycięstwa spadła na piąte miejsce w tabeli (odbyły się w tym tygodniu zaległe mecze innych drużyn). Po kilku kolejkach zawodnikom Cedronki nareszcie udało się rozegrać mecz. A nawet dwa. Po wkalkulowanej porażce z LOT-em na wyjeździe parę dni później zrekompensowali sobie oni porażkę z Balic, wygrywając z pewną spadku Rzozovią. Cedronka utrzymała szóstą lokatę, ale Nadwiślan Rusocice nadal próbuje ją dogonić – mają na to trzy mecze szans. Kolejna porażka Iskry i nadal jedenasta pozycja w tabeli. Przełamali się za to zawodnicy rezerw Wiślan, aczkolwiek w starciu z przedostatnią Pozowianką, która jest już praktycznie pewnym kandydatem do spadku do B-klasy. Zwycięstwo Wiślan pozwoliło na pozostanie na dziewiątym miejscu w lidze. Tabelę zamykają Pozowianka oraz Rzozovia, które w następnym sezonie będą grać o jeden poziom ligowy niżej.

 

B klasa (Kraków III)

Borkowianka Borek Szlachecki – TKKF Kliny Kraków 1:3

Płomień Kostrze – Trzebol Wielkie Drogi 0:0

Borkowianka w tej kolejce strzeliła „tylko” jedną bramkę w starciu z sąsiadem z tabeli i mimo porażki utrzymała szóstą lokatę w tabeli, aczkolwiek czuje już oddech dwóch rywali na swoich plecach. W pojedynku dwóch najsłabszych drużyn ligowych padł bezbramkowy remis, tym samym Trzebol na 100% nie będzie ostatnim zespołem w lidze, zajmując póki co jedenastą lokatę. Do końca rozgrywek dwie kolejki.

 

C klasa (Kraków II)

Rzozovia II Rzozów – MTS Piast Skawina 0:7 (Grajny, M. Szymuś 2, Ł. Kuflowski 3, Burdek)

Radziszowianka II Radziszów – Sparta Przeginia Duchowna 1:1 (Baliga)

Pewny awansu do B-klasy Piast Skawina urządził sobie w sąsiednim Rzozowie trening strzelecki i zdeklasował w małych derbach outsidera rozgrywek. Drugi zespół, który ujrzymy w kolejnym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej, czyli rezerwy Radziszowianki, niespodziewanie stracił u siebie dwa punkty w starciu z dziesiątym zespołem z tabeli. Piast nadal jest trzeci, Radziszowianka II ciągle jest druga, ale obie drużyny dzieli już raptem punkt na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Mateusz Gdula