sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Wkrótce Rowerowy Maj

Wielkimi krokami zbliża się Rowerowy Maj – kampania promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. Gmina Skawina dołącza do akcji już po raz piąty.

Rowerem, na rolkach, hulajnodze lub deskorolce. Każdym z tych środków transportu można przyjechać do szkoły. Rodzice oszczędzają czas i pieniądze, a dzieci zyskują aktywność fizyczną, a co za tym idzie – zdrowie, energię i kondycję.

Jak to działa?

Każdy z uczniów otrzyma specjalny dzienniczek. Będzie w nim zaznaczał za pomocą naklejki każdy przyjazd na rowerze, deskorolce, rolkach lub hulajnodze. Każdy uczestnik akcji otrzyma gadżety. Uczniowie, którzy zbiorą największą liczbę naklejek otrzymają atrakcyjne nagrody.

W kampanii wezmą udział nie tylko dzieci, ale także przedszkola i szkoły. W każdej placówce został wyznaczony koordynator, który zadba o organizację akcji. Do jego zadań będzie należało między innymi odnotowywanie przejazdów w dedykowanym kampanii programie. Dzięki temu dzieci i ich rodzice będą mogli na bieżąco śledzić przebieg akcji tutaj.

Najbardziej aktywne szkoły i przedszkola również otrzymają atrakcyjne nagrody.

W akcji weźmie udział 11 placówek, co daje prawie 1600 uczestników:

– Szkoła Podstawowa nr 6
– Szkoła Podstawowa nr 3
– Przedszkole w Kopance
– Zespół Placówek Oświatowych w Kopance
– Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie
– NP Parkowe Skrzaty
– NP ZIPI INKLUZJA
– Społeczna Szkoła Podstawowa INKLUZJA
– Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie
– Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie
– Katolickie Przedszkole im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie

Koronawirus

Celem Rowerowego Maja jest promowanie zrównoważonej mobilności. Rowerem można jeździć nie tylko do szkoły, ale także na zakupy lub w celach rekreacyjnych. Jeżeli szkoły i przedszkola wciąż pozostaną zamknięte, nie zrezygnujemy z akcji, lecz przeniesiemy ją poza placówki oświatowe. Uczniowie będą zbierali punkty za przejazdy rekreacyjne.

Stale obserwujemy sytuację i przygotowujemy się na różne scenariusze. Więcej szczegółów opublikujemy wkrótce.

Źródło: UMiG