czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

„World Pull Up Day” w Skawinie

W sobotę, 10 września, na terenie Skawińskich Błoń odbył się pierwszy w historii miasta WORLD PULL UP DAY, którego jednym z założeń była próba pobicia rekordu Polski z tamtego roku oraz zdobycie wyższego miejsca w tej dziedzinie na arenie międzynarodowej.

Razem z Michałem i Natalią chcieliśmy sprawdzić umiejętności mieszkańców naszego miasta. Pomimo wielkich obaw wszystko przebiegło pomyślnie, okazało się że spora liczba osób chciała podjąć wyzwanie i spróbować podciągnąć się chociażby raz. Nie zawsze próby kończyły się pomyślnie, ale spora liczba ludzi chce przyjść już za rok i ponownie spróbować swoich sił – mówi Bartek Kruk, jeden z organizatorów.

Do podciągania podeszło łącznie 36 mężczyzn i 2 kobiety, z czego suma podciągnięć mężczyzn wyniosła 363, a kobiet 3. Nie są jeszcze znane oficjalne wyniki potwierdzające miejsce zajęte przez nasz kraj w ogólnej klasyfikacji.

Sam na co dzień uprawiam sport zwany kalisteniką czy też street workoutem. Są to głównie ćwiczenia i elementy z własną masą ciała takie jak: podciąganie, pompki, dipy na poręczach, a potem wraz ze stopniem zaawansowania: flaga, stanie na rękach i dużo innych elementów. Uprawiam ten sport od roku i 4 miesięcy. Bardzo mi się spodobał i stał się dla mnie wielką pasją życiową. Ćwiczę 5-6 dni w tygodniu, a czasem nawet więcej – dodaje Bartek Kruk.

Zachęcamy do udziału w imprezie już za rok, a już dziś – na wspólne treningi i do aktywności fizycznej w każdej postaci! 

Źródło: WPUD