sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

WOŚP: zebrali ponad 21 tys. zł!

Niedziela, 15 stycznia 2017 roku. Kolejna niedziela kolejnego roku. Niby zwyczajna, a jednak NADZWYCZAJNA. W taką jedyną i niepowtarzalną niedzielę w roku, w wielu zakątkach naszego kraju, a także poza jego granicami, ruszyła kolejna, 25. edycja WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Blisko 120 tysięcy wolontariuszy wyruszyło z puszkami, by zebrać pieniądze, które później będą rozliczane w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Przygotowano mnóstwo koncertów, by przyciągnąć jak największą liczbę ludzi dobrej woli.

Choć I Finał WOŚP-u, jak wspominał sam pomysłodawca i twórca – Jerzy Owsiak, miał być tylko jednorazowym happeningiem i wielką zabawą, która miała przynieść wymierne korzyści, to pomysł okazał się na tyle trafny, że powtarzał się przez kolejne 24 lata, aż do dzisiaj i pozwolił zebrać oraz przekazać na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN.

I tym szczęśliwym sposobem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi w tym roku swój srebrny – 25. jubileusz, podobnie jak Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, grając wspólnie dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom!

Mieszkańcy Królewskiego Miasta Skawiny, którzy w tym dniu licznie przybyli do Hali Widowiskowo-Sportowej, również przyłączyli się do tej akcji.

Przed wejściem do budynku wchodzących witali wolontariusze sztabu WOŚP-u, działającego przy Gazecie Krakowskiej, a wewnątrz hali znakomici aktorzy Teatru MASKA – Joanna Gądek, Kamil Cudejko, Łukasz Pierożek i Tomasz Okarmus wcielili się w rolę konferansjerów.

W programie artystycznym przygotowanym na tę okazję udział wzięły: dzieci i młodzież działająca w sekcjach tanecznych w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, osoby indywidualne i zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie Miasta i Gminy Skawina, przedstawiciele szkół artystycznych, grupy działające w gminie Mogilany, a także osoby prywatne.

Programowi towarzyszyły licytacje, w ramach których udało nam się zebrać kwotę: 7.187,03 zł.

Całość zebranej kwoty podczas koncertu to 21 249,26 zł!

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego wielkiego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny finał.

Jak powiada Jerzy Owsiak: GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

SIEMA!

Monika Fliszewska, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński