poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Wpadł przez brak maseczki

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków, w tym jeden usłyszał też zarzut ich udzielania. Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym, trafił do aresztu.

3 lutego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu w rejonie parku miejskiego w Skawinie, zauważyli mężczyznę niestosującego się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Po zwróceniu mu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast założył maseczkę, jednak niepokój policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie.

Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie porcję metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania, natrafiając na kolejną porcję tego narkotyku. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 27-latka ze Skawiny. Policjanci ustalili, że to właśnie on udzielił narkotyków 44-latkowi i udali się do niego na przeszukanie. Tam również znaleźli metaamfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9,5 grama tego narkotyku.

W mieszkaniu 27-latka policjanci zastali też 58-letniego współlokatora, bez stałego miejsca zameldowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia 3-miesięcznego aresztu w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w sprawie o niepłacenie alimentów.

Poszukiwanego mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do aresztu śledczego. Z kolei dwaj pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut udzielania metaamfetaminy.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, z kolei za ich udzielanie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Krakowie