sobota, 25 września 2021 Imieniny: Aurelia, Ladysław

Wspaniała ósemka z Piasta

Dominik Kmiecik, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Jakub Madej, Krzysztof Malinowski, Jakub Podoba, Szymon Poskróbek i Bartłomiej Rybarczyk – to wspaniała ósemka, która wspierana przez Kacpra Janika z Milenium Skawina – sięgnęła po złote medale Igrzysk Dzieci (Halowych Mistrzostw Małopolski Szkół) podczas rozegranego 23 listopada turnieju finałowego w Limanowej!

Przez eliminacje gminne, powiatowe i rejonowe podopieczni Wojciecha Kubli przeszli jak burza, urządzając sobie treningi strzeleckie. Finał wojewódzki i znani naszym chłopcom rywale, przede wszystkim z Tymbarku i Tarnowa (z tymi ostatnimi przegrali dwa lata temu wojewódzki finału Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku), miał mieć znacznie wyżej zawieszoną poprzeczkę. Jeszcze dzień wcześniej dziewczęta z SP-1 wywalczyły srebrne medale, co też wzmagało presję. Chłopcy poradzili z nią sobie perfekcyjnie. Na dzień dobry pokonali drużynę z Tymbarku, a o drugiej połowie meczu trener Kubla mówił, że to były najlepsze minuty, jakie chłopcy zagrali podczas całej tegorocznej edycji Igrzysk Szkolnych. W drugim meczu – kolejne zwycięstwo, 1:0 z SP 5 w Oświęcimiu. Gdy w trzecim nasz zespół triumfował 3:0 z drużyną Ostrowska, wiadomo było już, że złote medale pojadą do Skawiny, bo rywal – SP 18 z Tarnowa, wcześniej przegrał niespodziewanie dwa mecze i stracił szansę na dogonienie „Jedynki”. Porażka 2:3 pozostała więc bez konsekwencji i choć nie udało się w pełni zrewanżować za porażkę sprzed dwóch lat, to jednak kolory medali na szyjach chłopców ze Skawiny i Tarnowa – jednoznacznie wskazywały, kto tego dnia rządził w Limanowej!

Serdeczne gratulacje dla naszych chłopaków i prowadzącego ich trenera Wojciecha Kubli, ale i dla naszych klubowych trenerów – Bartka Bugaja (to ten od Kmiecika, Kuflowskiego, Kurlita, Madeja, Malinowskiego z rocznika 2005 i Poskróbka z 2006) oraz Michała Józefczyka (to ten od Podoby i Rybarczyka z rocznika 2006)! Jesteśmy z Was dumni!

Źródło: Piast Skawina