czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Wyniki XI Memoriału Sylwestra Guzika

25 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie odbył się XI Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2022.

To kolejny raz, kiedy uczciliśmy pamięć wybitnego trenera i wspaniałego człowieka, jakim był bez wątpienia Sylwester Guzik. Pomimo wakacyjnego terminu rozgrywanego turnieju na starcie stanęło ponad sto zawodniczek i zawodników!

W tym roku turniej miał obsadę międzynarodową, gdyż poza zawodnikami z całej Polski mieliśmy przyjemność gościć grupę graczy z Ukrainy, a także trenujących w Polsce zawodników z Hongkongu. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a na listach startowych nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Województwa.

W tym roku zawodnicy rywalizowali w poniższych kategoriach:

  • Skrzaty
  • Żaki
  • Młodzicy
  • Open
  • Open Amatorzy.

Tradycyjnie Memoriał został oficjalnie otwarty przez Pana Jacka Guzika – syna trenera Guzika. Nowością w Memoriale były rozgrywki w kategorii Open Amatorzy o Puchar Dyrektora CKiS, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadziły największą ilość zawodników, spośród, których znaczna część to mieszkańcy Skawiny. 

Dla najlepszych zawodników w kategoriach młodzieżowych były przygotowane medale i dyplomy, a dla najlepszych zawodników w kategoriach Open – puchary oraz dyplomy. Dodatkowo najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dzieci była urządzona loteria z drobnymi upominkami. W obu kategoriach Open zostały wyróżnione również najlepsze Panie, które dostały za to osiągnięcie specjalny zestaw upominkowy. Wręczenia nagród dokonali Pan Jacek Guzik wraz z córką Natalią, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Pan Tomasz Stawowy oraz Zastępca dyrektora ds. sportu w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Pan Jakub Krasuski. Warty podkreślenia jest również fakt, że młodzi zawodnicy trenujący w CKiS Skawina zajmowali czołowe lokaty w swoich kategoriach – Natalia Skowrońska zwyciężyła w zmaganiach dziewcząt w kategorii żaków, Oliwia Baltaza zajęła IV miejsce wśród dziewcząt w kategorii młodzików a Maja Baltaza oraz Lena Baltaza zajęły odpowiednio wśród skrzatek miejsca V i VII.

Pierwsze trójki z każdej kategorii:
Open Amatorzy:
1.  Krzysztof Schaniel
2.  Marcin Stopa
3.  Robert Bargiel

Open:
1. Volodymyr Burylov
2. Oleksandr Oplachko
3. Oleh Rehotun

Młodzicy:
1. Maciej Ciosmak
2. Mateusz Wiśniewski
3. Arvin Yeung

Młodziczki:
1. Zuzanna Piekarczyk
2. Małgorzata Pietraszko
3. Emilia Świątek

Żacy:
1. Jakub Turecki
2. Karol Kaczmarczyk
3. Piotr Buzowski

Żaczki:
1. Natalia Skowrońska
2. Nikola Obal
3. Karolina Utylska

Skrzaty:
1. Jakub Sikoń
2. Jakub Jałowiec
3. Jakub Głuch

Skrzatki:
1. Dominika Kulczyk
2. Izabela Stefańska
3. Alyssa Yeung

IX Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym Skawina 2022 dostarczył wiele emocji, imponujących zagrań oraz radości wszystkim uczestnikom oraz kibicom. Za rok mamy nadzieję iż odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja na którą już serdecznie wszystkich zapraszamy, licząc na dostarczenie jeszcze większej dawki pozytywnych emocji i wrażeń.

Instruktor Sekcji Tenisa Stołowego Szymon Toczony, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński