niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Wypożycz… grę planszową

Do biblioteki po grę planszową? To nie żart. Współczesne biblioteki już dawno przestały ograniczać się do wypożyczania książek i ze świątyni pisma drukowanego stały się multicentrami. Wpisując się w tę koncepcję, Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna wypożyczanie gier planszowych.

Gry planszowe przechodzą ostatnio renesans. Organizuje się nawet mistrzostwa Polski, a także mistrzostwa świata dla dorosłych w wybrane tytuły. Należą do nich chociażby „Osadnicy z Catanu”. Od lat w każdym dziecięcym pokoju znajduje się Chińczyk czy Eurobiznes. Planszówki to świetny sposób na spędzanie czasu z całą rodziną i edukację poprzez zabawę.

Jednak największy mankament tego produktu to wysoka cena. Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej problem ten został rozwiązany. Biblioteka wypożycza bowiem gry planszowe. Wybór jest ogromny: strategie, karcianki, gry ekonomiczne, imprezówki.

Wśród tytułów znajdziemy m.in. popularną grę Dixit czy 5 sekund. Wszystko wydane w niezwykle dopracowany graficznie sposób. Gry można wypożyczać na takich samych zasadach, jak książki. Bibliotekarze proszą jedynie, by z uwagi na komfort innych graczy, sprawdzać kompletność zestawu przed oddaniem.