poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Wystawili „Małego Księcia”

W ostatni wtorek maja, wczesnym wieczorem mogliśmy uczestniczyć w niezwykłym teatralnym wydarzeniu, prapremierze Teatru WSZYSTKO GRA. Tytułem obranym na tegoroczny afisz jest ponadczasowa pozycja literacka – MAŁY KSIĄŻĘ Antoine’a de Saint Exupere’go. Na podstawie tej wyjątkowej lektury powstał scenariusz stworzony przez Aleksandra Szklarskiego, który jednocześnie podjął się reżyserii spektaklu.

Uproszczona biała scenografia, przeistoczyła się w cudowny kosmiczny wszechświat… Spotkaliśmy w nim aż 13 postaci, niekiedy w podwójnych odsłonach. Małym Księciem stawała się Emilia Massalska, by za chwilę jej rolę przejęła Emilia Massalska czy Helena Sieńko. Jedyny czerwony akcent na scenie – Róża, która  nie dla wszystkich mówiła zrozumiałym językiem… nadała nowego wymiaru i przesłania sceny. W jej rolę wcieliła się Mariia Dmytrijenko. Mały Książę na swej drodze spotkał Pilota (Julia Wróbel), dzięki któremu mógł wyruszyć w świat; wyniosłego Króla (Ida Cała); człowieka Próżnego (Weronika Wierzba), liczącego gwiazdy Bankiera (Sofia Toptun); bezradnego Pijaka (Emilia Folk); zaświecającego i gaszącego światło Latarnika (Weronika Wierzba); rysującego mapy Geografa (Oliwia Krawczyk); handlującego pigułkami Kupca (Maja Pyc/Marcelina Kukla);  i przebiegłą i mądrą Żmiję (Wiktoria Sala). Dla zdecydowanej większości aktorów biorących udział w przedstawieniu, był to sceniczny debiut tym bardziej trzymamy mocno kciuki, życząc powodzenia w dalszych odsłonach „Małego Księcia”.

Prapremiera to był tylko przedsmak przed premierowym spektaklem w ramach XVII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, na który zapraszamy 21 czerwca na godz. 16.00 do sali teatralnej Pałacyku „Sokół”.

„Mały Książę” Teatr WSZYSTKO GRA
reżyseria, scenariusz, scenografia, kostiumy – Aleksander Szklarski
spektakl premierowy 21 czerwca godzina 16.00
sala teatralna Pałacyku „Sokół”
WSTĘP WOLNY

Marta Tyrpa, źródło: CKiS