sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Wzruszające spotkanie świąteczne

9 grudnia, starsi, samotni i niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy spotkali się z burmistrzem przy wigilijnym stole. „Bądźmy Razem” pod tym hasłem odbyło się świąteczne spotkanie w Sokole. Organizatorem był MGOPS, który już 1 stycznie przekształci się z Centrum Usług Społecznych w Skawinie. 

Celem spotkania było wsparcie tych osób, które szczególnie w Święta Bożego Narodzenia pozostają samotne i nie mogą samodzielnie przygotować potraw wigilijnych. Wspólne spędzanie czasu, spożywanie potraw oraz kolędowanie, pozwoliło Im poczuć ciepło spotkania z innym człowiekiem. 

– Bardzo się cieszę, że przyjęli państwo zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Jesteście ważni, pamiętamy o Was. Wasz los nie jest nam obojętny. Ile osób na tej sali, tyle trudnych i smutnych historii, dziś cieszmy się spotkaniem, posiłkiem, bliskością bliźniego – powiedział burmistrz Norbert Rzepisko. 

– Życzę Państwu byście na swojej drodze spotykali tylko dobrych ludzi. W imieniu Ośrodka, który niebawem przekształci się w Centrum Usług Społecznych deklaruję, że my o Państwu nie zapomnimy – dodała dyrektor Joanna Rudek.

Uczestnicy wigilijnego spotkania otrzymali od św. Mikołaja paczki świąteczne. 

Podziękowanie za wsparcie i współpracę kierujemy do: Piekarnio-Cukiernii z Radziszowa, Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa, Gospodarstwa Ogrodniczego w Jaśkowicach, Lajkonik Snacks Sp. Z o.o, Sklepu Ostella, Pierogów Firmy „Wilmar” Skawina, Centrum Zakupowego Jan , Cukierni Zając, Aleksandry Pituch, Doroty Mazur Radziszów, asp. Mariusza Ćwieka – Komisariat Policji w Skawinie, Anny Morawskiej, Fundacji Na Rzecz Pomocy Osobom Społecznie Wykluczonym „Głodnych Nakarmić” w Skawinie, Jadłodajni dla ubogich im. Ks. W. Troski w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie, Straży Miejskiej w Skawinie, Katolickiego Przedszkola im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie, Catering Zbigniew Niechaj Gastro-Partner , NZH „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino, Księdza Proboszcza Andrzeja Lichosyta.

Źrodło: MGOPS