środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

XIV Międzynarodowy Bieg Skawiński

Trwają zapisy do XIV Międzynarodowego Biegu Skawińskiego, który odbędzie się już 7 maja w Skawinie. Nie czekaj na ostatnią chwilę – zapisz się już teraz!

Uwaga! Z chwilą nadania 1000 numeru w biegu głównym oraz 1200 numeru w biegu na rolkach (po dokonaniu opłaty startowej) organizator zamyka zapisy.

Tradycyjnie o godz. 11.00 biegi rozpoczynają najmłodsi, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. O godz. 14.30 na trasę Skawina – Radziszów – Skawina wyruszą rolkarze biorący udział w V Biegu Skawińskim na Rolkach (9 km), a o godz. 15.30 biegacze w ramach Biegu Głównego (10 km).

Start zaplanowano na jednej z głównych ulic miasta (Żwirki i Wigury) z metą w przepięknej scenerii Parku Miejskiego w Skawinie. W ramach biegu głównego rozgrywane będą VIII Mistrzostwa Polski Energetyków oraz VII Mistrzostwa Gminy Skawina w biegu na 10 km. Trasa posiada atest PZLA, jest łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13 sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Dla najlepszych biegaczy i rolkarzy czekają nagrody pieniężne za miejsca oraz dodatkowo za biegowy rekord trasy, puchary, oryginalne statuetki, nagrody rzeczowe.Każdy z uczestników biegu otrzymuje pakiet zawodniczy, koszulkę sportową (techniczną), a na mecie niepowtarzalny odlewany medal, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem. Wszyscy uczestnicy biegu głównego oraz rolkarskiego biorą udział w losowaniu dodatkowych nagród (telewizory 40” LCD). Dodatkowe nagrody dla najlepszego radziszowianina i radziszowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”. Serdecznie zapraszamy chętnych, zaawansowanych i początkujących 7 maja do udziału w imprezie: miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona (łącznie z ciepłym posiłkiem na mecie) – mówi dyrektor biegu Adam Mrowiec.

Biuro i meta zawodów umiejscowione są w parku miejskim obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 7 maja od godz. 8.30 do godz. 14.00 – bieg wrotkarski i 15.00 – bieg główny. Bieg Skawiński uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega.

Uwaga! W dniu biegu, tj. 7 maja (w godz. 14.15 – 16.30) droga Skawina – Radziszów – Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

Szczegóły oraz zapisy dorosłych i dzieci do biegu: www.skawina.biegskawina.pl oraz na stronach www.maratonypolskie.pl, www.facebook.com/bieg.skawinski.
Program imprezy:

8.30 – otwarcie biura zawodów
11.00 – Biegi dla dzieci i młodzieży
14.30 – V Bieg Skawiński na Rolkach (9 km)
15.30 – Bieg Główny (10 km)
17.30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

Zapraszamy do udziału!

12345

(kliknij, aby powiększyć)

Źródło: UMiG Skawina, CKiS Skawina,
UKS „Jedynka”Skawina