poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

XIV Skawiński Tydzień Teatralny

Kilka dni dzieli nas od inauguracji XIV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Jak zawsze zaprezentujemy premiery, spektakle gościnne i te, które przeżywały swe premiery podczas zeszłorocznego STT. Jedno jest pewne – codziennie o godzinie 20.00, od 19 do 23 czerwca, duża sala w Pałacyku „Sokół” będzie tętniła teatralnym życiem!

Poniedziałek 19 czerwca spędzimy z Teatrem Między Wierszami z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy Al. 29 Listopada 102. Zaprezentuje nam aż dwa przedstawienia. W jego wykonaniu zobaczymy „Czego uśmiechasz się, czego…” oraz „20 minut z Aniołem”. W drugim spektaklu będziemy mogli zobaczyć aktora ze skawińskiej Maski – Kamila Cudejko.

We wtorek, 20 czerwca, o godzinie 20.00 Teatr Maska zaprezentuje sztukę Nikolaja Erdmana „Samobójca”. Spektakl ten swoją premierę świętował podczas zeszłorocznego Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Warto zobaczyć!

W środę 21 czerwca zapraszamy na pierwszy w historii Maski monodram, w którym zobaczymy Joannę Gądek. Maska w tym roku, jak i Joasia – nasza Malina – obchodzą swoje 20-lecie. Maska – istnienia, a Malinka – stażu aktorskiego w naszym teatrze. Trzeba było długo czekać, aby ktoś uniósł na swych ramionach taki kaliber, jakim jest monodram. Proszę uwierzyć – warto było!

W czwarek z kolei zobaczymy dwa spektakle. Pierwszy o godz. 18.30 – wracając do środowej formuły – będzie króciutkim monodramem inspirowanym musicalem „Chicago”, w wykonaniu wieloetapowej laureatki eliminacji 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Karoliny Turek.

A wieczorem o stałej porze zobaczymy kolejny spektakl – tym razem premierowy – w wykonaniu Teatru Maska, w męskiej, doborowej obsadzie.

Na zakończenie XIV Tygodnia Teatralnego zobaczymy dwa spektakle. Pierwszy to premiera Teatru Wszystko Gra, stworzona wg scenariusza grupy i reżysera. A reżyserem w tym roku jest Mateusz Droździewicz, który w środku sezonu przejął obowiązki prowadzenia grupy od Joanny Gądek. Joasia w zeszłym roku z Wszystko Gra przedstawiła nam rycerską opowieść wg własnego projektu.

Natomiast wisienką na torcie, wieńczącą tegoroczne święto teatralne, jest sztuka Dario Fo „Kto nie ma, nie płaci”. I mimo, że premiera spektaklu odbyła się już w zeszłym roku w ramach STT, sztuka ta jest wciąż świeża i do ogrania, bo wystawiona wyłącznie raz – na premierze. Aleksandra Lasoń, odtwórczyni jednej z dwóch głównych ról kobiecych, spłatała nam figla, wyjeżdżając w nieuchwytne dla nas miejsca w niedługim czasie po zakończeniu Tygodnia Teatralnego. Stąd w tym roku w uzupełnionej obsadzie – Dario Fo po raz drugi.

19-23 czerwca (poniedziałek – piątek), sala teatralna Pałacyku „Sokół”.

Na spektakle obowiązuje wstęp wolny. W każdym dniu przygotowaliśmy dla naszych Widzów miłe niespodzianki.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na spektakle pod numerem telefonu 12 276 34 64 w godzinach 8.00-16.00

Marta Tyrpa, źródło: CKiS