czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

XVI odsłona Biegu Skawińskiego

12 maja w Skawinie odbędzie się XVI Bieg Skawiński. Jako pierwsi o godz. 9.15 wystartują młodzi rolkarze (dzieci 5-13 lat), a następnie o godz. 11.00 biegacze z przedszkoli i szkół podstawowych. Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych „starorzecze” obok Parku Miejskiego w Skawinie.

Każdy „młody rolkarz, biegacz” otrzyma oryginalny pamiątkowy medal, dyplom, napój a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących: biegi 500, rolki 100 osób). Następnym punktem programu o godz. 13.50 to wyjątkowy bieg poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości nazwany Jubileuszową Milą Niepodległości na dystansie 1918m. Bieg ten polecamy szczególnie dla młodych, początkujących „biegaczy” którzy jeszcze nie czują się na siłach aby pokonać dystans 10km w biegu głównym. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował pamiątkowe medale, dyplomy oraz koszulki, limit startujących 200 osób.

Tradycyjnie o godz. 14.30 wystartują rolkarze, będą mieli do pokonania trasę o długości 9km ze Skawiny do Radziszowa i z powrotem, start – ul. Żwirki i Wigury obok basenu Camena, meta – w tym samym miejscu (limit startujących 200 osób).

Na godz. 15.30 organizatorzy zaplanowali start Biegu Głównego na dystansie 10km, trasa podobna jak dla rolkarzy, start- ul. Żwirki i Wigury – meta Park Miejski (plac obok Pałacyku Sokół, (limit startujących 1000 osób). W ramach rywalizacji na dziesięciokilometrowej trasie zawodnicy oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowych, będą walczyli o tytuły w ramach X Mistrzostw Polski Energetyków oraz IX Mistrzostw Gminy Skawina a pracownicy firmy Valeo w II Memoriale im. Tomasza Staszczaka. Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina- Radziszów- Skawina. Trasa jest łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Nie czekaj na ostatnią chwilę zapisz się już teraz. Są jeszcze wolne miejsca do biegu głównego i biegu na rolkach. Dla najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe za miejsca (I–IV open i kategorie) oraz dodatkowo za rekordy trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na tą okazję oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz bierze udział w losowaniu dodatkowych nagród.

Mamy przyjemność zakomunikować, że główne nagrody w tegorocznej edycji do rozlosowania wśród rolkarzy i biegaczy to:

Telewizory 40”- 43” szt. 4

Serdecznie zapraszamy 12 maja do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera oraz smaczny ciepły posiłek po biegu zapewnione. Biuro i meta zawodów umiejscowione są w pięknej scenerii parku miejskiego obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 12 maja od godz. 8.30 do godz. 13.30 – Mila Niepodległości, 14.00 – bieg wrotkarski i 15.00 – bieg główny.

Dodatkowe nagrody dla najlepszego radziszowianina i radziszowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”.

W dniu biegu tj. 12 maja 2018r. w godz. 14.00 – 16.30 droga Skawina – Radziszów – Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego, organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

Link do regulaminu i zapisów dzieci:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3765
Link do zapisów dorosłych: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3650
Szczegóły (regulaminy) na stronach: http://skawina.biegskawina.pl/
oraz bieżące informacje: https://www.facebook.com/bieg.skawinski
Zawody obsługuje firma Datasport.

Program:
8.30 – Zapisy i odbiór numerów startowych (dzieci, dorośli, rolki)
9.15 – Rolki dla dzieci
11.00 – Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15 – Program artystyczny, dekoracja dzieci i młodzieży
13.50 – Jubileuszowa Mila Niepodległości – 1918m
14.30 – Bieg Skawiński na Rolkach – 9km
15.30 – Bieg Główny – 10km
17.30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina – Sponsor Główny
oraz Województwa Małopolskiego.

Ze sportowym pozdrowieniem Adam Mrowiec, dyrektor biegu