czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

Z bobasem można pomigać

Stowarzyszenie Dzieci są Ważne poszerzyło zakres swoich działań o zajęcia z polskiego języka migowego. W listopadzie odbyły się lekcje pokazowe.

Język migowy nie jest tylko dla dzieci głuchych. Może być m.in. formą komunikowania się z małymi dziećmi. W zajęciach wzięli udział rodzice wraz z dziećmi w wieku od 8 miesięcy do 6 lat.

– Magda zgodziła się poprowadzić zajęcia, ponieważ wspólnie z Stowarzyszeniem Dzieci są Ważne chce utworzyć grupę w Skawinie. Na początek jedną dla dorosłych – poziom podstawowy A1 oraz grupę dla dzieci „Pomigaj z Bobasem”, w której uczestnikami będą dzieci od 8 miesiąca życia do 6 lat wraz z opiekunem. Chęć udziału w zajęciach można zgłosić za pośrednictwem fanpage Stowarzyszenia Dzieci są Ważne – wyjaśnia Wiktoria Kaczor, prezes Stowarzyszenia Dzieci są Ważne oraz inicjatorka akcji, która także uczy się polskiego języka migowego w szkole Magdaleny Sipowicz.

– Zależy nam na tym żeby odczarować język migowy. Żeby spojrzeć na jego bogactwo, bez pejoratywnych podtekstów – wyjaśnia Magdalena Sipowicz. Obie panie pomagają w uzyskaniu dofinansowania na szkolenie ze środków PFRON-u. Można liczyć nawet 90% zwrotu kosztów zajęć.

Agnieszka Poniewska