czwartek, 05 października 2023 Imieniny: Igor, Flawia

Za nami pierwsza taka gra miejska w Skawinie

W sobotę, 23 września, wśród nieustępujących opadów deszczu rozegrała się pierwsza w Skawinie kryminalno-literacka gra miejska pt. „Zaginione dzieło”. Grę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie.

Odporne na deszcz kilkuosobowe zespoły wzięły udział w ośmiu zróżnicowanych zadaniach, które miały wyłonić najlepszych poszukiwaczy zaginionego rękopisu „Poprawin” Stanisława Wyspiańskiego.

Drużyny, poruszając się zgodnie z trasą wyznaczoną na mapie Skawiny, próbowały swoich sił w strzelaniu z łuku, klockowym budownictwie, rozszyfrowywaniu zakodowanej wiadomości i ściąganiu odcisków palców. Zespoły wykazywały się nie lada intuicją podczas poszukiwania klucza uwalniającego z zamkniętego pomieszczenia i niesamowitą wiedzą z zakresu literatury polskiej i obcej przy zadaniach typowo literackich.

W każdym punkcie zespoły otrzymywały wskazówki, nawiązujące do tematu przewodniego gry, których zadaniem było doprowadzenie drużyny do odpowiedzi na pytanie: co się stało z rękopisem? Ostatecznie nikomu nie udało się odnaleźć tytułowego zaginionego dzieła, lecz uczestnicy gry mieli szansę zapoznać się z istotnymi faktami dotyczącymi „Poprawin”.

Najlepiej z konkurencjami poradziły sobie drużyny: „Satryjan i Spółka”, „Kluski na pierogi”, „Dream Team”, które otrzymały zestawy nagród o wartości 140 zł każdy. Każdy zespół, który wykonał komplet zadań otrzymał nagrody rzeczowe o wartości 100 zł.

Partnerami wydarzenia byli: Fundacja „Skawińskie Centrum Wolontariatu” oraz Stowarzyszenie „Juvenilis – z Młodzieńczą Siłą”.

Patronatem medialnym imprezę objęli Telewizja Skawina oraz portal informacyjny Skawina24.

Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna