sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zabezpieczyli niemal 50 tys. papierosów

4 marca br., w godzinach porannych, na terenie Skawiny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 61-latka, podejrzanego o paserstwo wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do policyjnego depozytu trafiło blisko 50 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

61-latek wpadł w ręce stróżów prawa „na gorąco”, podczas przewożenia nielegalnego towaru. Policjanci ujawnili w jego pojeździe 600 sztuk papierosów bez polskiej akcyzy. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia użytkowane przez 61-latka, w tym miejsce jego zamieszkania, ujawniając kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 50 tysięcy papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie, przewożenia oraz pomagania w zbyciu i ukryciu wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz zamiaru wprowadzenia ich do obrotu. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty sięgające 46 tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Krakowie