czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Zabierz głos ws. linii 773

W ostatnich dniach pasażerowie bezpłatnej linii nr 773 mogli spotkać ankieterów, którzy zbierali opinie mieszkańców dotyczące funkcjonowania miejskiego autobusu. Pytali, dlaczego i jak często wybierają podróż tym środkiem komunikacji. UMiG kontynuuje zbieranie opinii i zachęca do wyrażenia jej w ankiecie internetowej.

Urzędnikom zależy na zebraniu opinii jak największej liczby mieszkańców. Dlaczego? Żeby dowiedzieć się, czy takie rozwiązanie Wam odpowiada, a jeśli tak, to jakie zmiany powinniśmy wprowadzić, by jak najwięcej mieszkańców korzystało z takiej formy transportu. Chcą też dowiedzieć się, w jakim stopniu bezpłatna linia miejska zmniejszyła emisję spalin w Skawinie. Anonimową ankietę znajdziecie TUTAJ.

Bezpłatna linia miejska nr 773 kursuje po mieście Skawina i zatrzymuje się w najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach, takich jak rynek, szkoły i osiedla. Ma zachęcić ona do zrezygnowania z samochodu na rzecz darmowego autobusu. Korzystanie z linii nr 773 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, niezależnie od wieku, posiadanej legitymacji czy adresu zamieszkania.

Projekt o akronimie „LOW-CARB” jest współfinansowany ze środków transnarodowego programu Interreg Europa Środkowa (Interreg Central Europe) na lata 2014-2020.

Źródło: UMiG