środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

„Zachowaj Trzeźwy Umysł” po raz 25.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie we współpracy z Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na XV Jubileuszową Imprezę Profilaktyczno-Sportową „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odbędzie się 26 maja, w godz. 12.00-17.00 w Parku Miejskim w Skawinie, obok Pałacyku „Sokół”.

Impreza stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. oraz akcji Skawińskie Dni Profilaktyki przebiegającego pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.

Organizatorzy przygotowują imprezę z myślą o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych mieszkańcach Gminy Skawina – popierając tym samym życie zdrowe, bez przemocy, wolne od nałogów, a także aktywne spędzanie czasu wolnego, które zmniejszając stres, korzystnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. W programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz całej rodziny: konkurencje sportowe – ze szczególnym uwzględnieniem biegów, a także występy artystyczne, konkursy profilaktyczne i inne.

Ciekawym elementem imprezy jest „bieg sztafety honorowej”, do udziału w której organizatorzy zapraszają przedstawicieli różnych środowisk i profesji m. in.: samorządowców, księży, strażaków, nauczycieli, przedstawicieli zakładów pracy, organizacji pozarządowych i innych podmiotów. Długość sztafety: 4 x 200 metrów. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk do udziału w sztafecie i zgłoszenie 4-osobowej drużyny do 11 maja 2018 r. Zgłoszenia przyjmują: Małgorzata Kopeć – Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii, tel. 12 276 01 27 lub Joanna Józefczyk-Janek Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Skawinie, tel. 12 291 21 96. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

W ubiegłym roku podczas imprezy „Zachowaj Trzeźwy Umysł” sztafety tworzyli przedstawiciele:

Rady Miejskiej w Skawinie
Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie
Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie
Prawicowego Bloku Samorządowego Skawina
Pracowników i Sympatyków Centrum Wspierania Rodziny
Nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Skawinie
Towarzystwa Przyjaciół Skawiny
Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast
Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II w Korabnikach
„Sztafeta Niebieskiego Misia” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Skawinie
Stowarzyszenia „Równa szansa”
Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podgórki”
Środowiskowego Domu Samopomocy
Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Kruszynki”
Przedszkola ZIPI „Inkluzja”
Stowarzyszenia Miłośników Doliny Cedronu
Grupy „Dzieci są ważne”
Przedszkola „Parkowe Skrzaty”
Klubu Sportowego Optima Skawina

– Mamy nadzieję, że słońce, świeże powietrze, sprawdzanie własnych sił oraz szlachetna rywalizacja w duchu fair play dostarczą uczestnikom imprezy wiele emocji i radości. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w imprezie – mówi Małgorzata Kopeć, Pełnomocnik Burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi i zapobiegania narkomanii.

Szczegółowy program imprezy: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: UMiG