środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

ZTU 2018: znamy laureatów

14 listopada w Centrum Wspierania Rodziny odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom ogólnopolskich konkursów „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2018. Szczególny to moment, gmina Skawina w 2018 r. otrzymała wyróżnienie za kilkunastoletni, aktywny udział w kampanii. Zapraszamy na relację.

W spotkaniu uczestniczyli: zwycięzcy konkursów ZTU, Małgorzata Zawartka, Marta Czerniawska, Jolanta Franas – koordynatorki kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w szkołach, do których uczęszczają tegoroczni laureaci, rodzice dzieci oraz Małgorzata Kopeć Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii oraz Maria Żyła z CWR.

W trakcie spotkania Małgorzata Kopeć – koordynatorka kampanii na terenie gminy przybliżyła założenia akcji oraz działania realizowane w roku 2018, co stało się inspiracją do wspólnej rozmowy na temat kampanii oraz konkursów profilaktycznych organizowanych w ramach akcji. Wspomniała również o szczególnym wyróżnieniu – certyfikacie i okolicznościowym medalu jaki w tym roku gmina Skawina otrzymała za kilkunastoletni udział w kampanii, za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowani działań w dziedzinie profilaktyki alkoholowej i narkotykowej. Uroczysta gala, która była elementem uroczysty finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 miał miejsce w dniu 23 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Więcej TUTAJ Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród i dyplomów obecnym na spotkaniu laureatom.

Tegoroczni laureaci konkursu „Autoportret” organizowanego w ramach „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2018:

– Anna SCHETYNA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
– Martyna POLOŃCZYK – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
– Hanna WÓJCIK – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
– Stanisław WADOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
– Jakub BASTA – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
– Sebastian PIETRZYK – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
– Sylwia KLICH – Szkoła Podstawowa w Rzozowie
– Magdalena MEDOŃ – Szkoła Podstawowa w Rzozowie
– Wiktoria ZIĘBORAK – Szkoła Podstawowa w Zelczynie
– Zuzanna GRZEŚKÓW – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w kampanię i udział w konkursach a ich laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również dyrektorom szkół, szkolnym koordynatorom oraz wszystkim, którzy włączają się w realizację tej jakże potrzebnej akcji, za trud, zaangażowanie i współpracę. Bez udziału różnych środowisk, a w szczególności placówek oświatowych projekt „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nie mógłby się udać. Niech otrzymany w tym roku medal, będzie symbolicznym docenieniem wspólnej pracy całych zespołów ludzi dobrej woli, działających w naszej społeczności.

Źródło: UMiG