sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Zaginiony 80-latek odnaleziony

4 maja po południu, 80-latek z Brzeszcz wyjechał swoim samochodem z domu nikogo o tym nie informując. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie, a policjanci wszczęli poszukiwania. Zaginiony został odnaleziony w niespełna pół godziny na terenie Skawiny, dzięki informacji od jednego z kierowców.

Policjanci z komisariatu policji w Brzeszczach przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 80-letniego mieszkańca w nocy z 4 na 5 maja. Z informacji od zaniepokojonych członków rodziny wynikało, że senior po południu wyjechał z domu samochodem, lecz pomimo godzin nocnych nie wrócił do domu. Zostały wszczęte poszukiwania mężczyzny. Jednym z elementów procedury było wprowadzenie informacji o zaginięciu do policyjnej bazy danych. Informacja dotarła do jednostek w kraju.

Niespełna pół godziny później dyżurny komisariatu policji w Brzeszczach otrzymał informację od policjantów ze Skawiny o odnalezieniu 80-latka. Jak się okazało, funkcjonariusze tamtejszej jednostki zatrzymali seniora do kontroli drogowej, tuż po tym, jak jeden z kierowców dostrzegł fiata, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało u seniora obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Sposób jazdy 80-latka wzbudził zastrzeżenia, więc nocna wycieczka dla seniora może zakończyć się skierowaniem go na badania kontrolne.

Źródło: KPP w Krakowie