sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zagrają dla Bruna

„Gramy dla Bruna” – pod takim hasłem 9 września, o 16:00, w sali gimnastycznej przy LO i SP nr 2 odbędzie się III Turniej Charytatywny, organizowany przez: Prawicowy Blok Samorządowy Skawina, Fundację „Dar Serca” oraz Szkołę Podstawową nr 2.

Drużyny Samorządowców, przedsiębiorców i zawodników klubu Wiślanie Jaśkowice zmierzą się w meczu siatkówki. W przerwach sportowych rywalizacji odbędą się występy artystyczne, aukcja przedmiotów przekazanych na licytację oraz loteria z cennymi nagrodami.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla BRUNA SAMBORSKIEGO, niespełna półrocznego chłopca, który urodził się z zespołem niedorozwoju lewego serca – HLHS.

Bruno urodził się 6 marca w niemieckiej klinice, w której jego rodzice od połowy lutego przygotowywali się do porodu. Dziś chłopiec jest już z Rodzicami, a wszystko dzięki ich walce i dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. W miesiąc udało się zebrać potrzebną kwotę – 350 tys. zł na poród oraz pierwszą operację.

Pomoc potrzebna jest dalej – Bruna czeka jeszcze dalsze leczenie i operacje. Z przewidzianych 3 zabiegów odbył się dopiero 1 – dlatego zachęcamy do wsparcia Rodziców Bruna. Drugi etap walki o życie powinien być zrealizowany nie później niż w szóstym miesiącu życia. Mamy jednak świadomość, że stan serduszka może się pogorszyć w każdej chwili, a wtedy życie Bruna może być zagrożone.

Bruna można wesprzeć poprzez dowolną wpłatę:
nr konta: 83 8600 0002 0000 0097 9364 0007 z dopiskiem „DLA BRUNA”.

Organizatorzy imprezy, którymi są: Prawicowy Blok Samorządowy SKAWINA, Fundacja „Dar Serca” oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skawinie wraz ze społecznością uczniowską serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu.

Honorowy patronat nad III Charytatywnym Turniejem Piłki Siatkowej objęli:
Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski
Paweł Kolasa – Burmistrz Miasta i Gmina Skawina

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: Prawicowy Blok Samorządowy