niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Zagrają dla Wiktorii

„Gramy dla Wiktorii” – pod takim hasłem 21 października, o 16:00, w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie odbędzie się II turniej charytatywny, organizowany m.in. przez: Prawicowy Blok Samorządowy Skawina, Fundację „Dar Serca” oraz Szkołę Podstawową nr 2.

Kolejny raz grupa ludzi, którym leży na sercu los dzieci chorych i niepełnosprawnych przygotowuje się do zorganizowania II Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej. Zmagania zgłoszonych wcześniej drużyn będzie można podziwiać 21 października 2017 r. W przerwach sportowych rywalizacji odbędą się aukcje, występy artystyczne oraz liczne konkursy z cennymi nagrodami.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla 17-letniej Wiktorii, mieszkanki Skawiny, uczennicy III klasy gimnazjum Szkoły Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Wiktoria w wieku niemowlęcym zachorowała na ropne zapalenie mózgu i opon mózgowych. Od tego czasu niedowidzi, niedosłyszy, jest opóźniona w rozwoju. Wymaga stałej, systematycznej rehabilitacji oraz potrzebuje nowego aparatu słuchowego, który niedawno zgubiła. W codziennym życiu zdana jest na pomoc i opiekę dorosłych.

Wiktorię można wesprzeć poprzez zakup cegiełki lub dobrowolną wpłatę:
nr konta: 40 8600 0002 0000 0097 9364 0005 z dopiskiem: „DLA WIKTORII”

Organizatorzy imprezy, którymi są: Prawicowy Blok Samorządowy SKAWINA, Fundacja „Dar Serca” Skawina, Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie, Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców w organizację wydarzenia.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: PBS