sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zagrają w szczytnym celu

Stowarzyszenie „Dzieci Są Ważne” wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zapraszają na koncert charytatywny Gramy „Dla Emilki”.  

Weźcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i przyjdźcie na rynek w Skawinie. Będą koncerty, spektakl plenerowy, animacje dla dzieci, malowanie buziek, wielki grill i masa innych atrakcji. Wszystko po to, by wesprzeć Emilkę w walce z ciężką chorobą.  

24 lipca, godz: 17.00-21.30

Artyści, którzy zaszczycą nas swoją obecnością to:

– GraKóbik z przyjaciółmi

– Mini Tanto
– Małgorzata Szybisty
– Cecylia Biel
– Studio Yapa
– Soliści Szkoły Artystycznej „Etiuda” Pozostałe atrakcje:

  • wielkie grillowanie ufundowane przez Zakład Przetwórstwa mięsnego GUBAŁA,
  • fotobudka (dzięki Eventor Studio będzie można wykonać fantastyczny filmik z kamerką 360 stopni);
  • Contacs Dogs (doradztwo behawioralne dla czworonożnych przyjaciół);
  • malowanie twarzy i plecenie kolorowych warkoczyków,
  • gry i animacje prowadzone przez Agnieszkę Kupczyk i Katarzynę Szybisty.
  • stoisko NGO z fantami i pysznymi wypiekami na sprzedaż;
  • bajka dla DZIECI przygotowana przez Studio YAPA.

Nie może Was zabraknąć! Emilia Słonina 13 lat – Izdebnik (małopolskie)
W lipcu 2021 roku oddała włosy dla Fundacji Rak’nRoll, a dzisiaj sama je straciła przez nowotwór…
Emilka jest trzynastoletnią dziewczyną, która marzyła o tym, żeby zostać KIMŚ w życiu. Swoje dotychczasowe życie poświęciła bardzo wielu zajęciom. Niestety od listopada 2021 roku ta frekwencja została nagle i boleśnie zachwiana.
Wszystkiemu winien jest RAK, który zaatakował niespodziewanie dziewczynę. Podczas drugiej wizyty zdiagnozowano u Emilii guza mózgu- MEDULLOBLASTOMA IV stopnia.
Dziewczynka pierwsze 1,5 miesiąca spędziłam w Szpitalu. Początkowo blizna z tyłu głowy dała się zakryć piękną fryzurą, ale po kolejnej operacji i chemioterapii już nie było czym jej przykryć, bo włosy wypadały. Emilia mimo, że jest dzielną dziewczynką, nie potrafi zrozumieć, czemu akurat ją dopadła choroba, skoro w lipcu 2021 roku to Ona dla Fundacji Rak’nRoll oddawała włosy dla kobiet chorych na raka.
Niestety nie ma na te pytanie wytłumaczenia i widząc siłę woli i walki Naszej córki postanowiliśmy prosić Was o pomoc. Mamy wielką nadzieje, że mimo fatalnej diagnozy Nasza córka wyjdzie z tej walki obronną ręką. Patrząc na dyplomy, świadectwa z paskiem i piękne obrazy narysowane przez Naszą córkę jesteśmy z Niej bardzo dumni.
Niestety dumą jej nie uratujemy. Do tej pory staraliśmy się pomagać innym ucząc też tego Nasze dzieci, lecz teraz przyszło Nam prosić o pomoc innych. Obecnie jesteśmy na etapie szukania alternatywnej pomocy medycznej, która dała by Nam nadzieje na pełne wyzdrowienie Naszej córki, ale mamy świadomość, że bez pomocy finansowej nie będzie to możliwe. Taką szansę może dać protonoterapia.
W chwili obecnej trwają konsultacje co do zakwalifikowania Emilki na leczenie w Niemczech, Czechach bądź Stanach Zjednoczonych. Obecnie czekamy na kosztorys, ale wiedząc , że nie mamy chwili do stracenia już dziś prosimy o pomoc. Wartość zbieranych środków może ulec zmianie w zależności od kalkulacji. 

Anna Zając-Gut, źródło: CKiS