czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Zajęcia „Szansa na lepsze jutro”

W niedzielę, 15 maja, w stadninie koni w Tomaszowicach odbyły się zajęcia hipoterapeutyczno-integracyjne „Szansa na lepsze jutro”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Juvenilis – Z Młodzieńczą Siłą z siedzibą w Zelczynie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i obejrzenia galerii zdjęć!

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego pn. wspieranie działań integrujących osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem i były współfinansowane przez Powiat Krakowski.

Zajęcia były doskonałą okazją do miłego i aktywnego spędzenia niedzieli w rodzinnej atmosferze. Blisko czterdzieści dzieci z gmin powiatu krakowskiego miało okazję poznać radość obcowania z przyrodą i zwierzętami. Dodatkowo wspaniała pogoda sprawiła, że czas spędzony w Tomaszowicach był naprawdę dobrze wykorzystany. Celem prowadzonych zajęć z hipoterapii było zwiększenie samodzielności dzieci niepełnosprawnych i tym samym zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym.

W zajęciach udział brali także rodzice i rodzeństwo dzieci, przez co zadanie realizowało aspekt integracji społecznej. Bowiem wspólne przebywanie miało pobudzić w nas wszystkich tolerancję, akceptację i wrażliwość na drugiego człowieka.W imprezie udział wzięli także przedstawiciele władz Powiatu Krakowskiego: Mirosław Golanko – wicedyrektor Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich oraz Barbara Pietruszka – inspektor w tymże wydziale odpowiedzialną za realizację programów zdrowotnych.

Dodatkową atrakcją dla dzieci biorących udział w zajęciach było otrzymanie pamiątkowego medalu i upominku. Zajęcia sprawiły prawdziwą radość tak dzieciom, jak ich rodzicom. Z kolei dla nas, organizatorów, uśmiechy dzieci były najlepszą nagrodą za pracę włożoną w organizację wydarzenia i dowodem, że w przyszłości warto organizować takie imprezy. W tym miejscu należą się także słowa podziękowania naszym partnerom – Stowarzyszeniu z myślą o mieszkańcach regionu „Być Szczęśliwym” z siedzibą w Wielkiej Wsi oraz Fundacji na rzecz Rozwoju Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu  „Krzeszowice”  – Sanus. Zaangażowanie i doświadczenie Anny Bały – prezes stowarzyszenia „Być szczęśliwym” były dla nas ogromnym wsparciem przy realizacji tego zadania. Wspólny wysiłek zaowocował dobrem uczynionym dla drugiego człowieka i radością dzieci co jest rzeczą bezcenną. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia – mówi Anna Wąsowicz, sekretarz stowarzyszenia Juvenilis.  

Źródło: Juvenilis