sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zawieszenie zajęć w szkołach

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, na terenie całej Polski nastąpi zamknięcie placówek oświatowych. Dotyczy to szkół, przedszkoli, żłobków oraz uczelni wyższych. Obejmuje to również instytucje kultury. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zastosuje się do zaleceń Prezesa Rady Ministrów.

W czwartek oraz piątek (12.03 i 13.03) odbędą się zajęcia opiekuńcze w szkołach i przedszkolach. Od poniedziałku zajęcia we wszystkich placówkach oświatowych zostaną odwołane do 25 marca. Obejmuje to także instytucje niepubliczne. Wyjątkiem są placówki opiekuńcze, wychowawcze i zakłady karne.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował również o zamknięciu od 12 marca obiektów kultury – kin, teatrów, oper, filharmonii itd.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zastosuje się do zaleceń Prezesa Rady Ministrów. Nie tylko z obowiązku, który nałożył premier, ale także z poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

Jak to w praktyce będzie wyglądało w Skawinie?

Funkcjonowanie instytucji kultury zostaje zawieszone. Szczegóły dotyczące działalności Centrum Kultury i Sportu znajdują się tutaj. Miejska Biblioteka Publiczna tutaj. Muzeum Regionalne tutaj.

Rekrutacja do przedszkoli oraz szkół będzie odbywała się normalnie, nie zostanie wstrzymana.

W czwartek i piątek (12-13 marca) wszyscy pracownicy szkół i przedszkoli przychodzą do pracy. Nie odbędą się jednak zajęcia dydaktyczne.

 Apelujemy do rodziców, by nie wysyłali w tych dniach swoich pociech do szkół i przedszkoli – mówi rzecznik urzędu Marcin Kozielski.

Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych udzielają ich dyrektorzy. W razie jakichkolwiek pytań UMiG prosi o kontakt z nimi. Dyrektor ma największą wiedzę o sposobie funkcjonowania placówki, którą kieruje, dlatego udzieli najbardziej wyczerpującej i szczegółowej odpowiedzi na pytania.

Pełna informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycząca zawieszenia zajęć znajduje się tutaj.

Źródło: UMiG