sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Zbiórka skawińskich elfów

Zbiórka „Skawińskie Elfy Pomagają” to wspólna inicjatywa komitetu społecznego SKAWINA POMAGA przy wsparciu Stowarzyszenia Dzieci są Ważne oraz społeczności internetowej zebranej wokół Skawińskich Mam. Zbiórka ma numer 2018/5398/KS i organizowana jest na rzecz podopiecznych Specjalistycznej Placówki Wychowawczo- Opiekuńczej im. J. Brzechwy w Krakowie al. Pod Kopcem 10 a, 30-544 Kraków z filią w Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „PARKOWA” przy ul. Parkowej 12 w Krakowie.

Placówka liczy 23 osoby w wieku od 1 tygodnia do 17 lat. Na jej terenie znajdują się także dziewczęta, które wkrótce zostaną mamami.

Oficjalny start zbiórki zaplanowano na 12 grudnia od godziny 15.30 w kawiarni Mood w Skawinie (zapewnione atrakcje), jednak w wielu miejscach naszej gminy już pojawiły się kosze, do których można składać dary. Organizatorzy udostępnili także listę najpotrzebniejszych produktów. Są wśród nich marzenia dzieci, takich jak trzyletnia Lenka, która marzy o Elzie lub półtoraroczny Grześ, który potrzebuje chodzika. Placówka potrzebuje również artykułów higienicznych i żywnościowych, w tym słodyczy. Przydadzą się także baterie do dziecięcych zabawek. Ważne, aby rzeczy te były nowe. Potrzebne są też torby, plecki i walizki na kółkach – te mogą być używane.

Agnieszka Poniewska