sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Zdjęcia do filmu Artura Dziurmana

Aktorzy, scenarzyści, reżyserzy, charakteryzacja, kostiumy, kamery i… akcja! Dziś od rana w Pałacyku „Sokół” wielkie zamieszanie. A to za sprawą ekipy filmowej pracującej nad produkcją Artura Dziurmana zatytułowanej „Marzenie”.

Choć siarczysty mróz od rana szczypał w policzki, w „Sokole” atmosfera była gorąca. Ponad 50-osobowa ekipa z zaangażowaniem przygotowywała się do zdjęć filmowych. Już od godziny 8.00 trwało gorączkowe dobieranie strojów i profesjonalna charakteryzacja. Ponieważ osób czekających w kolejce do make upu było sporo, pracownice Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Marta Tyrpa i Karolina Hardek, które świetnie znają się na technice makijażu, zakasały rękawy i wspomogły filmowców swoim warsztatem.

Gdy wszystko było już gotowe Pałacyk stał się na chwilę ślubną scenerią. Młoda Para stojąc przed drzwiami odbierała gratulacje i życzenia od licznie zgromadzonych gości. Jak to na planie zdjęciowym bywa, nie obyło się bez licznych dubli i poprawek.

Film, którego ekipę mieliśmy zaszczyt podejmować, nosi tytuł „Marzenie”. Jego pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Artur Dziurman, znany polski aktor filmowy i dramatyczny, założyciel Sceny Moliera i Teatru ITAN (Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego). To właśnie o artystach tego teatru opowiada produkcja reżyserowana przez Krzysztofa Zbieranka. „Marzenie” to obraz nadziei i pragnień osób niewidomych, którym od nowa przyszło szukać miejsca realizacji swoich pasji. Z pewnością film dostarczy wiele emocji i wzruszeń.

W obsadzie nie zabrakło znanych aktorów takich jak: Maciej Damięcki, Anna Korcz, Tadeusz Huk czy Andrzej Zaborski. Na planie pojawił się również Krzysztof Globisz, co wzbudziło zachwyt całej ekipy, jak i przechodniów.

Piękno Pałacyku „Sokół” będziemy mogli podziwiać na ekranach prawdopodobnie już pod koniec kwietnia.

Źródło: CKiS w Skawinie