niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Zelczyna: Wyłoniono mistrzów matematyki

Konkursy matematyczne odgrywają bardzo ważną rolę w popularyzacji matematyki. 10 maja w Szkole Podstawowej w Zelczynie w ramach Gminnego Konkursu Matematycznego wyłonieni zostali „Mistrzowie Matematyki 2016”.

Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Paweł Kolasa. Konkurs był dwuetapowy. Eliminacje odbywały się w szkole macierzystej. Z każdej szkoły do finału zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów. Finał konkursu Mistrz Matematyki odbył się w Szkole Podstawowej w Zelczynie 10 maja.

24 uczestników wraz z nauczycielami matematyki przez 60 minut zmagało się z 10 finałowymi zadaniami.  Po części pisemnej i poczęstunku uczniowie wzięli udział w warsztatach matematycznych, które w tym roku dotyczyły domina – oczywiście matematycznego, prowadzone przez jedną z organizatorek Magdalenę Ocetkiewicz. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy układali kostki domina zgodnie z regułami matematycznymi.  Najważniejsza część odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły wraz z Markiem Marcem, kierownikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury UMiG w Skawinie wręczyli nagrody, dyplomy oraz upominki wszystkim uczestnikom konkursu.

Tytuł „Mistrza Matematyki” roku szkolnym 2015/2016 otrzymały trzy osoby:

  • Weronika Baran ze Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach
  • Mateusz Battek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
  • Małgorzata Franczuk ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie

II miejsce – Antoni Łakomy finalista Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim
III miejsce – Igor Nowicki, Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie.

Organizatorzy wyrażają podziękowanie dla wszystkich osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością: Markowi Marcowi, kierownikowi wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania uczniów i samego konkursu. Organizatorzy składają również podziękowania wszystkim, którzy wsparli nasze działania, a byli to:

– Zespół ds. promocji, sportu i współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie,
– Rada rodziców przy SP w Zelczynie,
– Cukiernia „Suprajs”, Anny Gworek z Wielkich Dróg,
– Piekarnia „Szarlotka” w Zelczynie,
– Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Lucyny i Bogdana Badurów z Facimiecha.

Gratulujemy sukcesu wszystkim zwycięzcom oraz ich nauczycielom!

Organizatorzy: M. Ocetkiewicz, B. Bezak

Źródło: Szkoła Podstawowa w Zelczynie