środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Zimowa kraina w „Sokole”

Aura za oknem mało śnieżna, ale uczestnicy spotkania z „Teatrem Dzieciom” przenieśli się wczoraj do iście zimowej krainy. Razem z Pingwinem Tup Tup, Łosiem Anatolem i Śnieżynką Marcelinką poznali lodową krainę.

Choć jest ona miejscem zamieszkania naszych bohaterów, skuszeni folderem reklamującym Ciepłe Kraje, postanowili wybrać się w daleką podróż. Marzyli, że znajdą tam magiczny pył, który spełnia marzenia. Wymagająca wyprawa uświadomiła im, że nie zawsze to, czego chcemy jest tym, czego potrzebujemy. Łoś pragnący znaleźć miłość (bo łoś znajduje miłość), spotkał Wesołą Pszczołę, dla której stracił głowę. Pingwin i Łoś zamartwiali się, że Śnieżynka zginęła. Na szczęście okazało się, że tylko zmieniła swą postać pod wpływem temperatury i stała się Kropelką Wody. Pracowita Pszczółka pokazała nowym znajomym, jak ważna jest dbałość o przyrodę i czystość środowiska naturalnego.

Mali miłośnicy teatru licznie dopisali i z ochotą zaangażowali się w przygody trójki zwariowanych przyjaciół. Razem tańczyli, „podróżowali” pociągiem i dopingowali w nowych wyzwaniach bohaterów spektaklu. Oprócz bajkowej fabuły, spektakl niósł ze sobą treść edukacyjną w zakresie ekologii. Uczył o konieczności zatroszczenia się o naturę jako o wspólne dobro wszystkich stworzeń. Pokazał także, że tym co pomaga spełniać marzenia jest nasza własna siła, dobroć i wiara w siebie.

Dziękujemy Teatrowi w Ruchu za wspaniałą teatralną przygodę i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnym, marcowym spotkaniu z „Teatrem Dzieciom”!

Już 9 marca (poniedziałek) godz. 17.30, sala teatralna w Pałacyku „Sokół”, spektakl pt. „Jak pasterz Józef Egipt uratował”, Grupa O! Teatr. Zapraszamy!

Anna Wrzoszczyk, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński