czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Złodziej połakomił się na… znaki

Ktoś wykazał się wyjątkową pomysłowością i lekkomyślnością. Jakie musiało być zaskoczenie mieszkańców Radziszowa, gdy z CPR-ów zniknęły… znajdujące się nad drogą oświetlone znaki informujące kierowców o przejściu dla pieszych i rowerzystów. Równie zaskoczeni byli policjanci, którym UMiG zgłosił tę niecodzienną kradzież.

Ciągle zadajemy sobie pytanie: czy ta dewastacja wydała się komuś zabawna? Czy może planuje sprzedać znaki w skupie metalu? Te i inne pytania na pewno zadadzą policjanci, gdy już namierzą wandala. Jeżeli ktoś z Was widział osobę demolującą znaki w Radziszowie lub pakującą je do auta (pieszo daleko by z nimi nie zaszedł, ważą całkiem sporo) dajcie znać Komisariatowi Policji w Skawinie.

UMiG apeluje także do pieszych, rowerzystów i kierowców. Uważajcie w Radziszowie i zachowajcie większą niż zwykle ostrożność w rejonach przejścia dla pieszych.

Złodzieju i wandalu. Naraziłeś właśnie wielu mieszkańców Radziszowa na niebezpieczeństwo. Jeśli ukradłeś znaki dla zysku, to będzie ciężko Ci je sprzedać i szczerze wątpimy, że zostaną przyjęte w skupie metalu. Jeżeli ukradłeś je dla zabawy, to gratulujemy poczucia humoru. Wszyscy się uśmialiśmy. A teraz oddaj znaki. Kto wie, może wtedy kara będzie mniejsza?

Źródło: UMiG