niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Złodziej ze Skawiny grasował w Dobczycach

30-letni złodziej ze Skawiny upatrzył sobie sklep w Dobczycach. Najpierw okradł go 12 stycznia, a po niemal dwóch tygodniach wrócił. Tym razem złapano go na gorącym uczynku. Właściciel sklepu nie poniósł ponownie strat dzięki czujności pracownika ochrony.

– 12 stycznia jedna z Dobczyckich drogerii poniosła spore straty. Skradzione zostały kosmetyki o łącznej wartości ponad tysiąc złotych, a złodziejowi udało się umknąć. Zachęcony powodzeniem swoich działań prawie dwa tygodnie później powrócił w to samo miejsce, aby powtórzyć proceder. Dyżurujący w tym dniu pracownik ochrony bacznym okiem przyglądał się poczynaniom 30-latka, bowiem podejrzewał, że nie ma on zamiaru zapłacić za towar, który zabiera z półek. Przeczucia ochroniarza okazały się słuszne. Złodziej został ujęty podczas próby kradzieży, a na miejsce wezwano patrol policji. Funkcjonariusze z Dobczyc zatrzymali sprawcę. Usłyszał on zarzut kradzieży – tłumaczy Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

To nie był pierwszy wybryk 30-latka. Wcześniej był już karany.

Skawinianin przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Skazano go na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo ma pokryć straty sklepu.

fot. KPP w Myślenicach