niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Złota rybka. Historia o małżeństwie

Teatr Dzieciom zaprasza na kolejne poniedziałkowe spotkanie, na którym zobaczymy się już 13 marca.

Na scenie Teatr Żelazny z Katowic (poznany już za sprawą spektaklu „Pchła Szachrajka”) zaprezentuje najmłodszym opowieść zatytułowaną „Złota Rybka”.

„Złota Rybka” to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych, współpracującej z większością teatrów lalek w Polsce, a także w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

A o czym historia? O kochającym się, niezamożnym małżeństwie, Rybaku i Babie. Mieszkające w nadmorskiej miejscowości małżeństwo, prowadzi niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.

Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w… smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

Reżyseria: Jacek Popławski
Scenografia: Barbara Wiktorowicz
– Opracowanie muzyczne: Iga Eckert

Występują:
Weronika Wronka
Jacek L. Zawada
Patrycja Szindler

Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 20 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 25 zł od osoby,

do nabycia w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

1)      w Kasie Głównej CKiS (Basen Camena, 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (płatność kartą lub gotówką),
2)      w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 15:00 do 21:30 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
3)      w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.

„Złota Rybka” Teatr Żelazny z  Katowic
13 marca, godz. 17.30, Pałacyk
 „Sokół”

Planowany na 13 marca spektakl „Cyrk w Ogrodzie”, Teatru w Ruchu, został odwołany z przyczyn niezależnych od Centrum.

Wierzymy, że spektakl Teatru Żelazny, historia „Złotej Rybki” skradnie serca widzów zarówno tych niewielkich, jaki i bardziej rosłych.

Z teatralnym pozdrowieniem!

Marta Tyrpa, źródło: CKiS