poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Złote medale dla Inline Alpine Team Skawina

W dniach 26-27 września Skawina już po raz drugi gościła najlepszych polskich zawodników Inline Alpine. W sobotę odbyły się mistrzostwa Polski w slalomie, a w niedzielę w slalomie gigancie. Cała trójka zawodników z Inline Alpine Team Skawina ze stuprocentową skutecznością zdobyła 7 tytułów mistrza Polski!

Zawodnicy Inline Alpine Team Skawina bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na jedynych i najważniejszych zawodach krajowych w sezonie 2020. Pierwszego dnia zadanie przejechania trasy slalomu było mocno utrudnione przez intensywne opady deszczu. Szczęśliwie odpowiedni dobór kółek pozwolił bezpiecznie przejechać pierwszy przejazd. Na drugi przejazd trasa zdążyła wyschnąć, co pozwoliło na sprawiedliwą rywalizację na najwyższym poziomie.

Już po pierwszym dniu mogliśmy się cieszyć z 3 złotych medali:

  • Mistrz Polski w slalomie Mateusz Kapała w kat. Junior E
  • Mistrz Polski w slalomie Patryk Kapała w kat. Junior D
  • Mistrzyni Polski w slalomie Anna Nowak w kat. Senior

Drugiego dnia zmagań po raz pierwszy w historii zostały rozegrane mistrzostwa Polski  w slalomie gigancie. Oba przejazdy zostały ustawione w taki sposób, aby zawodnicy mogli osiągać spektakularne prędkości. Zawodnicy Inline Alpine Team Skawina pokazali ogromną klasę i dzięki świetnym przejazdom wygrali swoje kategorie z dużymi przewagami. Mistrzostwa zostały zakończone pełnym sukcesem:

  • Mistrz Polski w slalomie gigancie Mateusz Kapała w kat. Junior E
  • Mistrz Polski w slalomie gigancie Patryk Kapała w kat. Junior D
  • Mistrzyni Polski w slalomie gigancie Anna Nowak w kat. Senior

Ponadto pierwszego dnia wyłonieni zostali także mistrzowie Akademickich Mistrzostw Polski, gdzie Anna Nowak powtórzyła sukces z poprzedniego sezonu, zajmując najwyższą lokatę.

Niełatwy pod względem treningów i startów w zawodach sezon 2020 został zakończony. Zimowy okres przygotowawczy na pewno zostanie wykorzystany do dalszego rozwoju zawodników. 

Zawodnicy mogli zakupić sprzęt niezbędny do rywalizacji dzięki stypendiom sportowym otrzymywanym z gminy Skawina.

Gratulujemy zawodnikom, trenerowi Januszowi Nowakowi oraz rodzicom i liczymy na kolejne sukcesy!

Źródło: Inline Alpine Team Skawina