środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Halowe Mistrzostwa Krakowa – „złoty” Piast!

Piast Skawina – pierwszym w 23-letniej historii triumfatorem Halowych Mistrzostw Krakowa Orlików ze Skawiny! W decydującym meczu pokonali w rzutach karnych rówieśników Orła Piaski Wielkie.

11-letni futboliści z Piasta Skawina byli jednymi z kilku drużyn aspirujących do zwycięstwa w turnieju, w którego 23. edycji udział wzięła rekordowa liczba 63 drużyn z całej Małopolski! Przez fazę grupową przeszli jak burza, wygrywając wszystkie 10 meczów z imponującym bilansem bramkowym 63:1. W 1/8 finału los skojarzył podopiecznych trenera Artura Wątora z AP 21 Kraków. Ekipa ze Skawiny łatwo poradziła sobie z rywalem, zwyciężając 2:0. Ćwierćfinałowym rywalem późniejszego triumfatora była niespodziewanie drużyna Milenium Skawina, która wyeliminowała faworyzowaną Garbarnię Kraków. Lokalny rywal okazał się trudną przeszkodą, bo – mimo przewagi – Piastowi nie udało się zdobyć gola w regulaminowym czasie gry i o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. W półfinale na drodze Piasta stanęła ekipa Krakusa Nowa Huta. Zwycięstwo 2:1 dało drużynie finał. Mecz o najwyższą stawkę był kolejnym toczonym pod dyktando Piasta, ale – podobnie jak ćwierćfinał – zakończył się bezbramkowym remisem. W konkursie rzutów karnych dwukrotnie udanymi interwencjami popisał się golkiper Piasta, dzięki czemu chwilę potem cała drużyna świętowała wspaniały sukces.

– Dwa lata temu z tymi samymi chłopcami sięgnęliśmy po brązowe medale w młodszej kategorii żaków. Wtedy też udało nam się wygrać prestiżowy turniej MiniMistrzostwa Deichmanna. Tej zimy wcześniejsze wyniki napawały optymizmem, ale w finałowym turnieju grało kilka drużyn, które mogły zwyciężyć, więc łatwo nie było. Cieszę się, że nam się udało. Gratuluję chłopcom świetnej postawy, na skutek której stracili tylko 2 bramki w 14 meczach – ocenił trener zwycięskiej drużyny, Artur Wątor.

Oni wywalczyli Halowe Mistrzostwo Krakowa Orlików: Kamil Adamczyk, Kamil Frydrych, Eryk Kierzkowski, Dominik Kmiecik, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Jakub Madej, Krzysztof Malinowski, Eryk Sroka, Oliwier Sznajder, Jędrzej Znaj. 

HMK_orliki