sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zmarł Krzysztof Karczewski

Z wielkim smutkiem żegnamy Krzysztofa Karczewskiego, który zmarł po długiej walce z chorobą. To zasłużony mieszkaniec Skawiny, Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego, organizator struktur odrodzonego samorządu powiatowego, prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie.

Krzysztof Karczewski urodził się 5 lipca 1947 r. w Krakowie, mieszkał w Skawinie. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie obronił pracę doktorską. Od 1971 roku zatrudniony był w AGH, jako adiunkt w Zakładzie Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska.

Od 1980 roku członek NSZZ „Solidarność”, aktywnie uczestniczył w strukturach tej organizacji, między innymi w Komisji Zakładowej AGH. W latach 1986 – 1992 członek Rady Archidiecezji Krakowskiej przy J.E.ks. kard. Franciszku Macharskim.

W latach 1998-2002 Przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie. Organizator struktur odrodzonego samorządu powiatowego, w jego pierwszej kadencji. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Krakowie w latach 2002 – 2006. Przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie w latach 2006 – 2010.

Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Powiatowego Oddziału Związku OSP RP w Krakowie. Członek Rady Archidiecezji przy J.E.ks. kard. Stanisławie Dziwiszu.

Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i przyjaciół.

Źródło: UMiG