środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

Zmiany w jubileuszowej kampanii

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzone zostały znaczące zmiany w funkcjonowaniu XX Jubileuszowej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Mimo iż szkoły są zamknięte, a zajęcia odbywają się zdalnie, jest możliwość realizacji kampanii.

Organizatorzy uruchomili specjalną stronę internetową online.trzezwyumysl.pl, na której zamieszczone są materiały kampanii w wersji on-line. Jest to rozszerzony, kompletny materiał – w formie strony www, gdzie znajdują się ćwiczenia dla dzieci wraz z komentarzami oraz zakładki podzielone na trzy grupy wiekowe i jedna zakładka zaadresowana do nauczycieli. Udostępnienie materiałów on-line pozwoli nauczycielom realizować założenia kampanii podczas pracy zdalnej z uczniami.

Szkołom biorącym udział tegorocznej kampanii zostały przekazane informacje techniczne odnośnie działania strony oraz przypisane indywidualnie do gminy Skawina hasła dostępu do materiałów dla nauczycieli i uczniów.

W tegorocznej akcji biorą udział:
Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 6 w Skawinie, Szkoły Podstawowe w Jaśkowicach, Kopance, Krzęcinie, Radziszowie, Rzozowie, Wielkich Drogach, Zelczynie oraz Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, Katolicka Szkoła Podstawowa  w Skawinie.

Ze względu na obecną sytuację zmieniony jest również kalendarz działań ZTU. Będzie więcej czasu na realizację prac konkursowych tzn. do końca września 2020 roku i 30 listopada 2020 r. Karty pracy można wypełniać w dogodnym czasie. Nauczyciele w sposób zdalny rozpoczną zajęcia w oparciu o karty pracy ZTU oraz przekażą uczniom informacje na temat tegorocznych konkursów.

Nowe terminy  konkursów w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł:

  • Konkurs plastyczno-literacki Wehikuł czasu: do 30 września 2020
  • Konkurs pocztówkowy: do 30 września 2020
  • Konkurs krzyżówkowy: do 30 września 2020
  • Konkurs grupowy (klasowy): do 30 listopada 2020

Szczegóły organizacyjne zostały przekazane szkół biorących udział w tegorocznej edycji kampanii.

Urzędnicy wyrażają nadzieję, że przeprowadzenie kampanii w tej formie będzie możliwe i łatwiejsze, a po drugie umożliwi wszystkim uczniom wzięcie udziału w ogłoszonych przez organizatorów konkursach, a także da czas na wykorzystanie materiałów ZTU nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale także na początku przyszłego roku szkolnego.

Źródło: UMiG